Traja jazdci

Malé Karpaty

Len neďaleko vrchu Veľká Homoľa sa v lese ukrývajú kremencové skaly, ktoré si obľúbili lezci, ale aj turisti. V skalách sú vybudované lezecké cesty s rôznym druhom obtiažnosti. Traja jazdci sú tri skalné bralá, ktoré sa pred nami budú najskôr ukrývať v lese. Keď však pristúpime bližšie, odhalia svoje pestré sfarbenie a skutočne nevšedný úkaz a z hora aj nádherné výhľady. Pre zdatných a odvážnych lezcov a lezkyne ponúkajú aj adrenalínový zážitok v Malých Karpatoch.

Zo severnej strany sa môžete na skalné bralo dostať pomerne jednoduchým prístupom až na vrchol. Nebudete potrebovať v tomto prípade žiadne špeciálne horolezecké vybavenie. Musíme byť však veľmi opatrní.

Traja jazdci

Priamo pri turistickom rozcestníku Traja jazdci sa nachádzajú drevené stoly a stoličky. Na tomto mieste si môžete oddýchnuť a opekať na verejnom ohnisku.

Výlet odporúčame spríjemniť výstupom na Veľkú Homoľu, ktorá sa nachádza len neďaleko, približne do 10 minút. Smerom na západ od Troch jazdcov sa nachádzajú Kamenné vráta, ktoré pripomínajú ruiny starej pevnosti.

Zaujímavosti o lokalite Traja jazdci

Skalný útvar dostal toto pomenovanie, pretože pripomína troch skamenelých rytierov na koni. Prehľad lezeckých ciest a aktuálnych podmienok na lezenie v tejto lokalite nájdete TU.

Traja jazdci

Ako sa sem dostať?

Z lokality Zochova chata okolo Rozhľadne Veľká Homoľa po červenej a modrej značke. Pôjdete po trase Zochova chata – Piesok – Veľká Homoľa – Traja jazdci (čas do 1 hod., prevýšenie 262 m)

Z Pezinka pôjdete po trase Čierna voda – Solcáre – Široké – Traja jazdci (čas výstupu do 1:40 hod., prevýšenie 466 m) – chodník vedie po modrej a červenej značke

Z Modry po trase Modra, Pod Téglikom – Pod Peprovcom – Rozhľadňa Veľká Homoľa – Traja jazdci (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 493 m) – modrá značka

Verejná doprava a parkovanie

Na verejnom záchytnom parkovisku pri Zochovej chate. Na Zochovu chatu prídete autobusom z Pezinka, alebo Modry, konečná zastávka Modra, Piesok – Zochova chata.

Kam v okolí?

Približne do 10 minút prídete odtiaľto pešo na Rozhľadňu Veľká Homoľa. Približne 10 km od Modry navštívte Kaštieľ v Budmericiach, alebo Rozhľadňu ma Kukle a Hrad Červený kameň.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Zochova chata – Piesok – Veľká Homoľa – Traja jazdci a späť.

foto: Shutterstock, Vikino

Dĺžka:6 km Čas:3 hod Stúpanie:262 m Klesanie:262 m Lokalita: Malé Karpaty Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Zochova chata, Modra, Pezinok
Turistická
značka:
červená, modrá
Trasa: Zochova chata - Piesok - Veľká Homoľa - Traja jazdci a späť

Poľský hrebeň
Vysoké Tatry Poľský hrebeň
Hrad Devín
Bratislava Hrad Devín
Manínska tiesňava
Strážovské vrchy Manínska tiesňava