Chopok

Nízke Tatry

Chopok (2024 m n.m) patrí medzi najobľúbenejšie vrcholy Nízkych Tatier. Lanovka na Chopok premáva celoročne z Jasnej a lokality Srdiečko. Podniknite výstup na Ďumbier, Dereše, alebo na Štefánikovu chatu.

Navštívte druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier. V článku nájdete odkaz na live webkamery a aktuálne počasie z lokality Jasná, Lúčky, Záhradky, Biela Púť, Kosodrevina.

Výhľady z Chopku sú za dobrého počasia skvelé! Jedinečná panoráma Vysokých Tatier, Veporských, Stolických a Chočských vrchov. Za priaznivého počasia môžeme dovidieť až na Oravské Beskydy, Babiu horu, Krivánsku Fatru a Vtáčnik.

Chopok

Turistika na Chopok z Jasnej, Trangošky a Štefáničky

V Demänovskej doline začína túra nad Vrbickým plesom, pri Mikulášskej chate. Pôjdeme po trase Jasná, Biela púť – Pod Orlou skalou – Luková, lanovka – Chopok (čas chôdze hore do 3 hod., prevýšenie 915 m) – modrá, červená a modrá značka

Z južnej strany odporúčame začať túru pri Trangoške, cez Srdiečko, Kosodrevinu. Pokračujeme po trase Srdiečko – Kosodrevina – Chopok (čas chôdze do 3 hod., prevýšenie 857 m) – žltá, modrá a žltá značka

Zo Štefánikovej chaty prechádzame cez Krúpovo sedlo – Demänovské sedlo – Chopok (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 460 m) – červená značka

Lanovka na Chopok – otváracie hodiny

Lanovka premáva celoročne z Demänovskej a Bystrej doliny. Pozrite si ako premáva práve dnes. Cenník, zľavy, sezónne lístky a skipassy kúpite TU.

Lanovka na Chopok
Lanovka na Chopok

Kamera Chopok Rotunda

Aktuálne poveternostné podmienky a počasie sledujte live cez webkameru TU.

Občerstvenie a ubytovanie v okolí

Hotel a reštaurácia Rotunda, alebo občerstvenie na zrekonštruovanej Kamennej chate. Na trase červenej značky sa nachádza Štefánikova chata pod Ďumbierom.

Chopok

Parkovanie a verejná doprava

Na severnej strane v Demänovskej doline verejné parkovisko Jasná – Biela Púť.  Na južnej strane na záchytných parkoviskách P2, alebo P3 v lokalite Trangoška a Srdiečko. Autobusom z Liptovského Mikuláša, vystúpime na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná. Autobusom z Brezna do zastávky Srdiečko, alebo Trangoška.

Kam v okolí?

V Demänovskej doline môžete tiež navštíviť Vrbické pleso, Rozhľadňu a symbolický cintorín, alebo Krakovu Hoľu. Z Chopku podniknite túru na Ďumbier, Dereše, alebo na Štefánikovu chatu V Demänovskej doline preskúmajte podzemie v Demänovskej jaskyni slobody a Demänovskej ľadovej jaskyni.

Údaje o trase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Demänovská dolina, Biela Púť – Pod Orlou skalou – Luková – Chopok.


Dĺžka:
7 km
Čas:
3 hod
Stúpanie:
915 m
Klesanie:
40 m
Lokalita Nízke Tatry
Náročnosť stredná
Prístupový bod Demänovská dolina - Biela Púť, Trangoška
Turistická značka modrá
Trasa Demänovská dolina, Biela Púť - Pod Orlou skalou - Luková - Chopok
Občerstvenie Kamenná chata Reštaurácia Rotunda
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom