Kúpele Nimnica

Považie

Kúpele Nimnica ležia v povodí Váhu. Predstavujú najmladšie kúpele na Slovensku. Vznikli v roku 1953, po objavení miestneho liečivého prameňa. V prvých rokoch svojej existencie boli známe ako Nosice. 

Kúpele Nimnica
Kúpele Nimnica

Liečivá nimnická voda s nízkou teplotou a vysokým obsahom kysličníka uhličitého sa využíva napríklad na liečbu onkologických ochorení, ochorení tráviaceho ústrojenstva, nervového ústrojenstva, pohybového ústrojenstva a ženských ochorení. Liečiť sa tu môžete takmer so všetkými indikáciami a ambulantnú liečbu a procedúry môžu absolvovať aj deti. 

V Kúpeľoch Nimnica si môžete užiť prechádzky v okolitom lesoparku, zahrať si bowling, stolný tenis, kalčeto či biliard. K dispozícii je aj požičovňa bicyklov a elektrobicyklov

Kúpele Nimnica
Kúpele Nimnica

Ako sa sem dostať? 

Kúpele Nimnica sa nachádzajú medzi Púchovom a Považskou Bystricou, približne 25 kilometrov od mesta Žilina

Parkovisko

Parkovať v areáli kúpeľov je možné len na základe povolenia. Parkovanie je platené. Bezplatné parkovanie majú len držitelia preukazu ZŤP.

Verejná doprava

Priamo do Kúpeľov Nimnica jazdia viaceré diaľkové autobusové linky. Viackrát v priebehu dňa premávajú do Nimnice aj medzimestské autobusové spoje z Púchova a Považskej Bystrice. Najbližšia železničná stanica sa nachádza v Púchove. Najbližšia železničná zastávka Nosice.

Kúpele Nimnica
Kúpele Nimnica

Ubytovanie v Kúpeľoch Nimnica

Návštevníci nimnických kúpeľov si môžu vybrať z viacerých relaxačných aj liečebných pobytov. Hlavné ubytovacie zariadenia kúpeľov sú Balnea Grand, Caritas I a Caritas II.

Považský hrad
Považský hrad

Kam v okolí?

V blízkom meste Púchov sa nachádza archeologické múzeum a múzeum kolies, v Považskej Bystrici – zrúcaniny Považského hradu. Lednické Rovne južným smerom od kúpeľov Nimnica sú známe sklárskou výrobou a Slovenským sklárskym múzeom. či vydať sa na turistiku alebo cykloturistiku do Javorníkov.

foto: Kúpele Nimnica

Decathlon - Turistika

Lokalita Považie