Rozhľadňa Soblahov

Trenčín

Drevená rozhľadňa Dúbravka stojí na lúkach nad obcou Soblahov v nadmorskej výške 365 m n.m., približne 9 km od Trenčína. Celkovo má dve vyhliadkové poschodia a výšku 9,5 metra. Je odtiaľto krásny výhľad napríklad na vrchol Inovec.

Ďalej môžeme z vyhliadky pozorovať obce Soblahov, Trenčiansku Turnú, Mníchovu Lehotu, časť mesta Trenčín a Nové Mesto nad Váhom. Neďaleko rozhľadne je umiestnené verejné ohnisko s lavičkami a priamo pod drevenou vyhliadkou poteší kryté posedenie.

Rozhľadňa Dúbravka

Trasa na Rozhľadňu Dúbravka z obce Soblahov a Trenčína

Najľahší prístup sem vedie z obce Soblahov. Od cintorína prídeme hore približne za 10 minút chôdze.

Priamo z Trenčína, cez lesopark Brezina naviguje turistický chodník po červenej značke, okolo Štefánikovej vyhliadky, s dĺžkou približne 2 hodiny. Z Trenčína prídeme aj po červenej cyklotrase, ktorá kopíruje časť turistického chodníka. Dĺžku má približne 6 km.

Vedie sem aj obľúbená cyklotrasa po bývalej lesnej železnici do obce Kubrá. Prechádza cez Trenčín – Soblahov – Mníchovu Lehotu – Trenčiansku Turnú – Selec.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovacie miesta sú situované pri kaplnke a cintoríne v obci Soblahov. Najbližšia autobusová zastávka Soblahov, obchodný dom sa nachádza približne 20 minút chôdze od rozhľadne.

Kam v okolí?

Na Považí odporúčame navštíviť Trenčiansky hrad, Malú a Veľkú Skalku pri Trenčíne, Omšenskú Babu, Chatu pod Ostrým vrchom. Pozrite si tiež výlety na Hrad Beckov, Haluzickú tiesňavu a Čachtický hrad.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Soblahov – Rozhľadňa Dúbravka a späť.


Dĺžka:
1 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
24 m
Klesanie:
24 m
Lokalita Trenčín
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Soblahov, Trenčín
Turistická značka červená
Trasa Soblahov - Rozhľadňa Dúbravka a späť