Najkrajšie rozhľadne v Žiline a okolí

Kysuce Považie Terchová Žilina

Navštívili ste už všetky najkrajšie rozhľadne v Žiline a okolí? Pozrite si naše tipy na krátke výlety. Od parkoviska k nim prídete do 1 hodiny, a preto sú úplne ideálne aj pre rodinné výlety. Toto je 9 najkrajších rozhľadní v okolí Žiliny. Inšpirujte sa a vyrazte na výlet.

Vyhliadková veža Dubeň

Rozhľadňa má výšku viac ako 27 metrov a bola postavená na vrchu Dubeň s nadmorskou výškou 613 m n.m., nad mestom Žilina. Je z nej nádherný panoramatický výhľad na celé okolie. Fakt ste tu ešte neboli?

Rozhľadňa Dubeň
Vyhliadková veža Dubeň – foto: Mesto Žilina

Rozhľadňa Špicák – Strečno

Medzi najkrajšie rozhľadne v Žiline a okolí rozhodne patrí aj tá v Strečne. Má výšku približne 8 metrov, úplne to však postačuje na to, aby ste mohli sledovať Hrad Strečno, ktorý sa nachádza priamo pod vyhliadkou. Schodisko na vyhliadku je strmé a dosť úzke, pozor si dajte hlavne na kečku 🙂

Rozhľadňa Špicák
Rozhľadňa Špicák – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa Dubová – Rajec

Návštevu rozhľadne Dubová odporúčame spojiť s náučným chodníkom “Okolím Rajeckého hradu”, ktorý sa začína v centre Rajca pri budove múzea na námestí SNP. Kto nájde prvý Kľak, vyhráva cestu dole 😉

Rozhľadňa Dubová
Rozhľadňa Dubová – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu stojí vo výške 551 m n.m. a dá sa pri nej tiež opekať. No a pokiaľ ste dávali v škole pozor, tak určite viete, ktorí výtvarníci žili vo Svederníku.

Rozhľadňa na Svederníckom vrchu
Rozhľadňa na Svederníckom vrchu – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa Divinka

Krásna drevená rozhľadňa bola vybudovaná na Veľkom vrchu nad obcou Divinka. Jej výška je 19,20 metra a patrí medzi najvyššie v okolí. V Divinke pozorovali aj pád meteoritu, fakt!

Rozhľadňa Divinka

Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadna Terchovské srdce je ideálne miesto pre výlet s rodinou, pretože je ľahko prístupná priamo z centra Terchovej. Viditeľná je priamo z cesty na vrchu Oblaz v smere zo Žiliny do Terchovej. Keď sa sem vyštveráte, možno uvidíte aj Jánošíka 🙂

Rozhľadňa Terchová

Rozhľadňa Tábor – Kysucké Nové Mesto

Rozhľadňa Tábor s nadmorskou výškou 697 m n. m. je ideálnym turistickým cieľom pre rodinnú prechádzku. Kysucké Nové Mesto je odtiaľto na dohľad. Trasa na vyhliadku nie je náročná a môžete ju spojiť napríklad s opekaním, či spoločným piknikom.

Vyhliadka je postavená z drevenej konštrukcie, má štyri poschodia a pod zastrešením sú umiestnené dva drevené stoly s lavicami. Hneď vedľa rozhľadne sa nachádza ohnisko.

Rozhľadňa Tábor
Rozhľadňa Tábor

Rozhľaďňa Bytča – Hrabové

Rozhľadňa Bytča bola oficiálne otvorená a uvedená do prevádzky v roku 2020. Vyhliadka sa nachádza nad mestom Bytča, v mestskej časti Bytča – Hrabové. Vyskúšajte túto originálnu vyhliadku, alebo skôr „hojdačku“.

Priamo na rozhľadňu vás navedie Náučný chodník – Za krásami bytčianskej prírody, ktorý ponúka návštevníkom prírodnú a vzdelávaciu prechádzku.

Rozhľadňa Bytča
Rozhľadňa Bytča – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa u Jantov – Krásno nad Kysucou

Rozhľadňa u Jantov sa nachádza nad mestom Krásno nad Kysucou. Nájdeme ju v osade U Jantov na vrchu Diel (560 m n.m.). Vyhliadka bola slávnostne otvorená pre verejnosť 30. augusta v roku 2020. Vďaka skvelému umiestneniu ponúka návštevníkom ideálny výhľad na mesto a okolie.

Rozhľadňa u Jantov bola postavená podľa návrhu architekta Stanislava Mikovčáka, ktorý sa podieľal aj na výstavbe ďalších rozhľadní na Kysuciach. Napríklad Vyhliadka na Hladkom vrchuRozhľadňa na DedovkeRozhľadňa na Bobovci, alebo Rozhľadňa Zákopčie.

Rozhľadňa u Jantov
Rozhľadňa u Jantov – foto: Turisticky.sk

Lokalita Žilina