Benátska noc sa po troch rokoch vracia na Štrbské Pleso

Vysoké Tatry

Atraktívne kostýmy, gondoliéri, zrkadlové sochy, príjemná hudba, výnimočná atmosféra na brehu najznámejšieho tatranského plesa. Do Vysokých Tatier sa vracia Benátska noc.

Benátska noc na Štrbskom plese – foto: Marek Hajkovský QEP

Pri príležitosti 150. výročia založenia osady Štrbské Pleso ožije prístav člnkov pravou talianskou atmosférou. „Podujatie Benátska noc prinesie do prístavu člnkov a jeho okolia účinkujúcich v dobových barokových kostýmoch, gondoliérov,  atraktívne zrkadlové sochy a hudobný program. Okrem príjemnej prechádzky okolo plesa či člnkovania budú mať návštevníci možnosť ochutnať aj  tradičné talianske špeciality z regiónu Benátsko,“ informovala Lucia Blašková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, ktorá je hlavným organizátorom podujatia. 

V prístave na Štrbskom plese budú mať hostia k dispozícii spolu 22 člnov, aby si príjemný podvečer a jeho výnimočnú atmosféru mohli vychutnať aj priamo z hladiny jazera. V hudobnom programe sa predstavia Richard Rikkon, Berco Balogh, Eva Máziková, Vincen Jaš, Gioia – Matej Vánik či talianský spevák Daniyel.

Benátska noc na Štrbskom plese – foto: Marek Hajkovský QEP

Benátska noc na brehu Štrbského plesa nie je žiadnou novinkou. „Benátska noc v Tatrách má svoju tradíciu dlhú niekoľko desaťročí. Príjemné podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom dotváralo výnimočnú atmosféru tohto miesta už v minulých desaťročiach. Preto sme radi, že tak ako sa podarilo vrátiť na hladinu jazera člnkovanie, tak  návštevníci budú môcť po obnovení tradície zažiť už po 7-krát aj Benátsku noc,“ vysvetlil šéf organizačného tímu Lukáš Brodanský. Atraktívnou súčasťou Benátskej noci bude aj maketa originálnej benátskej gondoly, ktorá bude vystavená na brehu ako originálny fotopoint s panorámou plesa a tatranských štítov.

Benátska noc na Štrbskom Plese sa uskutoční v sobotu 23. júla 2022 v čase 15:00 – 21:30 hod, člnkovanie bude možné len do 20:00 hod. Vstup na podujatie je bezplatný.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

foto: Marek Hajkovský QEP

Kam na výlet zo Štrbského plesa?


Lokalita Vysoké Tatry