Vodný Aquapark Bešeňová – Gino paradise

Liptov

Vodný Aquapark Bešeňová je svojou jedinečnou polohou a termálnou vodou ideálnym miestom na načerpanie novej energie. Po výlete či túre isto dobre padne termálna voda s teplotou takmer 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium. Saunový svet s 5. suchými a parnými saunami zahreje aj v tých najchladnejších dňoch. Tobogány v Bešeňovej patria k najväčším a najdlhším na Slovensku. Otváracie hodiny a cenník nájdete dole v článku.

Aquapark Bešeňová

Aquapark Bešeňová sa nachádza na Liptove, približne 11 km od mesta Ružomberok. Je veľmi dobre prístupný autom z diaľnice a tiež prostredníctvom verejnej dopravy.

Termálna voda pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu vplýva pozitívne aj na psychiku a zdravie. Vo vode má zastúpenie vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Práve preto je Bešeňová najvhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj pre telo aj myseľ.

Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová

Bazény a tobogány

Nachádzajú sa tu 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, plavecký termálny, rekreačný bazén s troma plaveckými dráhami a umelým vlnobitím, termálny bazén s aquabarom, saunový svet, toboganová veža s výškou až 30 m, 6 toboganov s dĺžkou viac ako 1 km. Celkovo sa tu nachádza 15 bazénov a vybrať si môžete termálnu, alebo číru vodu.

Webkamera z Bešeňovej

Aktuálne počasie v Aquaparku Bešeňová a obsadenosť sleduje live TU.

Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová

Cenník a otváracie hodiny

Najvýhodnejší je lístok pri nákupe 2 a viac dní vopred a prostredníctvom Gopass karty. Aktuálny cenník pre túto sezónu nájdete TU. Pri nákupe cez www.gopass.travel ušetríte. Otváracie hodiny nájdete na oficiálnej stránke aquaparku. Zľavu na vstupnom si môžete uplatniť aj prostredníctvom kupónu cez Zľavomat.

Ubytovanie v okolí Aquaparku Bešeňová

Ubytovanie priamo v areáli ponúka Galeria Thermal Bešeňová, alebo Hotel Bešeňová. Prípadne vám vieme odporučiť ubytovanie v krásnom tichom prostredí v lokalite Veľké Borové na tejto chatke.

Parkovanie a verejná doprava

Na veľkom záchytnom parkovisku, priamo pred vchodom do Aquaparku Bešeňová. Najbližšia zastávka železnice Liptovská Teplá. Najbližšia autobusová zastávka Bešeňová, Hotel Sumit.

Kam na výlet na Liptove?

Foto: Aquapark Bešeňová, Michal Rengevič

Decathlon - Turistika

Lokalita Liptov
Prístupový bod Ružomberok