Aquapark Bešeňová

Liptov

Aquapark Bešeňová je svojou jedinečnou polohou a termálnou vodou ideálnym miestom na načerpanie novej energie. Po výlete či túre isto dobre padne termálna voda s teplotou takmer až 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium. Saunový svet s 5. suchými a parnými saunami zahrejú aj v tých najchladnejších dňoch. Tobogány v Bešeňovej patria k najväčším a najdlhším na Slovensku. Otváracie hodiny a cenník nájdete dole v článku.

Aquapark Bešeňová sa nachádza približne 11 km od mesta Ružomberok. Je veľmi dobre prístupný autom z diaľnice a tiež prostredníctvom verejnej dopravy.

Aquapark Bešeňová

Termálna voda pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu vplýva pozitívne aj na psychiku a zdravie. Vo vode má zastúpenie vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Práve preto je Bešeňová najvhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj pre telo aj myseľ.

Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová

Bazény a tobogány

Nachádzajú sa tu 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, plavecký termálny, rekreačný bazén s troma plaveckými dráhami a umelým vlnobitím, termálny bazén s aquabarom, saunový svet, toboganová veža s výškou až 30 m, 6 toboganov s dĺžkou viac ako 1 km. Celkovo sa tu nachádza 15 bazénov a vybrať si môžete termálnu, alebo číru vodu.

Webkamera: Aktuálne počasie v Aquaparku Bešeňová a obsadenosť sleduje live TU.

Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová

Cenník a otváracie hodiny

Výhodný je vstup po 17:30, alebo prostredníctvom Gopass karty. Aktuálny cenník pre túto sezónu nájdete TU. Pri nákupe 3 a viac dní vopred cez e-shop GOPASS.sk ušetríte až 5 €. Dieťa do 6 (nedovŕšených) rokov vstup zdarma. Otváracie hodiny nájdete na oficiálnej stránke aquaparku. Zľavu na vstupnom si môžete uplatniť aj prostredníctvom kupónu cez Zľavomat.

Ubytovanie v okolí aquaparku

Ubytovanie priamo v areáli aquaparku ponúka Galeria Thermal Bešeňová, alebo Hotel Bešeňová. Prípadne vám vieme odporučiť ubytovanie v krásnom tichom prostredí v lokalite Veľké Borové na tejto chatke.

Aquapark Bešeňová
Aquapark Bešeňová

Parkovanie a verejná doprava

Na veľkom záchytnom parkovisku, priamo pred vchodom do Aquaparku Bešeňová. Najbližšia zastávka železnice Liptovská Teplá. Najbližšia autobusová zastávka Bešeňová, Hotel Sumit.

Kam v okolí?

Navštívte Demänovskú ľadovú jaskyňu, Demänovskú jaskyňu slobody, Hrad Likava, Veľký Choč, Archeoskanzen Havránok, Kalameny, Bešeňovské travertíny, Múzeum liptovskej dediny, alebo Liptovský hrad.

Foto: Aquapark Bešeňová, Michal Rengevič

Lokalita: Liptov Prístupový
bod:
Ružomberok