TOP 10 kopcov a štítov s najkrajším výhľadom

Slovensko

Spoznajte spolu s nami najkrajšie výhľady zo štítov na Slovensku. Je ich skutočne ťažké vybrať, ponúkame výber kopcov a štítov, ktoré nás chytili za srdce.

Chočské vrchy, Nízke, Vysoké a Západné Tatry, Pieniny, Malá Fatra, Malé Karpaty, Orava. Každé naše pohorie ukrýva úžasné vyhliadkové miesta. Spoznajte ich s nami.

Veľký Choč – Chočské vrchy

Veľký Choč ponúka vynikajúci kruhový výhľad na Západné a Nízke Tatry, Malú a Veľkú Fatru a tiež na Liptovskú Maru. Nie nadarmo sem chodia turisti sledovať magický východ či západ slnka.

Veľký Choč
Veľký Choč – foto: Shutterstock

Ďumbier – Nízke Tatry

Najvyšší vrch Nízkych Tatier s nadmorskou výškou 2043 m n. m. je skutočná výzva pre všetkých milovníkov vysokohorskej turistiky. Nachádza sa nad Štefánikovou chatou, vďaka čomu je výstup pohodlnejší aj s možnosťou občerstvenia, alebo ubytovania.

Ďumbier
Ďumbier – foto: Shutterstock

Rysy – Vysoké Tatry

Rysy majú vynikajúcu vyhliadkovú polohu, na hrebeni slovenko-poľskej hranice Tatier. Značkované chodníky sem vedú z lokality Štrbské pleso, cez Popradské pleso. Z Poľskej strany Tatier cez Morskie oko. Prístupné sú od 15.6.

Rysy
Rysy – foto: Shutterstock

Vysoké Skalky – Pieniny

Najvyšší vrch východoslovenských Pienin. Nachádza sa na hranici s Poľskom, medzi mestami Spišská Stará Ves a Stará Ľubovňa.

Vysoké Skalky
Vysoké Skalky – foto: Shutterstock

Baranec – Západné Tatry

Celoročne prístupný vrchol Západných Tatier zo Žiarskej doliny. Legenda hovorí, že sa sem raz bačovi zatúlal malý baranček, a tak si popod fúz povedal, že tento kopec sa bude volať Baranec. Samozrejme, nie je to skutočne tak.

Baranec
TOP 10 kopcov a štítov s najkrajším výhľadom – Baranec – foto: Turisticky.sk

Kľak – Malá Fatra

Nenáročný výstup z Fačkovského sedla vás odmení nádherným panoramatickým výhľadom na pohorie Malá Fatra. Iste zabudnete aj na to, ako budete po ceste hore zafúľaní od blata 🙂

Kľak
Kľak – foto: Turisticky.sk

Vysoká – Malé Karpaty

Druhý najvyšší vrchol v lokalite Malé Karpaty. Patrí medzi najnavštevovanejšie kopce v tomto pohorí. Má vynikajúcu polohu a ľahkú dostupnosť z obce Kuchyňa.

Vysoká z Kuchyne
Vysoká – foto: Shutterstock

Babia hora – Orava

Medzi TOP 10 kopcov a štítov určite patrí aj kráľovná všetkých hôr a najsevernejšia hora Slovenska. Miesto, ktoré učarovalo Hviezdoslava, aj Jána Pavla II. Vystúpte aj vy na posvätnú horu.

Babia Hora
Babia Hora – foto: Shutterstock

Kráľova hoľa – Nízke Tatry

Nachádzajú sa tu veľmi fotogenické výhľady. Patria medzi najkrajšie v Nízkych Tatrách. Môžeme pozorovať Slanské, Zemplínske a Chočské vrchy, nádherné Západné a Vysoké Tatry.

Kráľova hoľa
Káľova hoľa – foto: Shutterstock

Kôprovský štít – Vysoké Tatry

Priamo na jeho vrchole sa nenachádza žiaden kríž, odmenou však bude nádherný panoramatický výhľad na Hincovo a Temnosmrečinské plesá. Prístupné od 15.6.

Kôprovský štít
Kôprovský štít – foto: Turisticky.sk

Poznáte krajšie miesta? Napíšte nám o nich: info@turisticky.sk


Lokalita Slovensko
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom