Zbojnícka chata

Vysoké Tatry

Zbojnícka chata sa nachádza vo Vysokých Tatrách vo Veľkej Studenej doline v nadmorskej výške 1960 m n. m. Pred túrou si pozrite aktuálne počasie a poveternostné podmienky. Chata je v prevádzke celoročne a ponúka ubytovanie a občerstvenie. Zbojníčka je ukrytá medzi mohutnými tatranskými vrcholmi – Slavkovský štít, Východná Vysoká, Javorový štít, alebo Svišťový štít.

Zbojnícka chata

Ubytovanie a občerstvenie

Chata ponúka v jedálni teplú kuchyňu, veľký výber polievok, čapovaných nápojov a k tomu nádherný výhľad z terasy do doliny. Zbojníčka má celoročnú prevádzku a ponúka nocľah na poschodových posteliach s kapacitou 16 lôžok. Ubytovaní hostia majú možnosť prípravy vlastných jedál v malej kuchynke pri nocľahárni, kde je k dispozícii plynový varič, úžitková voda a sušiareň.

V čase hlavnej turistickej sezóny odporúčame rezerváciu ubytovania vybaviť dostatočne dopredu priamo na webovej stránke Zbojníckej chaty. WC sa nachádza vo vonkajšom priestore za chatou.

Zaujímavosťou je, že Veľká studená dolina je lokalita, kde sa nachádza najviac tatranských plies. Konkrétne ich je tu až 26.

Zbojnícka chata

Túra Starý Smokovec – Hrebienok – Zbojnícka chata

Obľúbený turistický chodník sem vedie zo Starého Smokovca cez Hrebienok a okolo Rainerovej chaty. Prístupný je po celý rok.

Pôjdeme po trase Starý Smokovec – Hrebienok – Nad Rainerovou chatou, rázcestie – Zbojnícka chata (čas výstupu do 3:30 hod., prevýšenie 1002 m) – najprv zelená, potom červená a modrá značka

Náročný je prechod cez Priečne sedlo. Prídete sem od Téryho chaty po žltej značke. Sledujte trasu Téryho chata – Rázcestie pod Sedielkom – Priečne sedlo – Rázcestie pri Sesterskom plese – Zbojnícka chata (čas prechodu do 3 hod., prevýšenie 372 m). Tento turistický chodník je uzatvorený od 1.11. do 31.5. v rámci zimnej uzávery Vysokých Tatier.

Zbojnícka chata

Na Hrebienok prídete zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou

Pokiaľ si chcete túru zjednodušiť, odporúčame použiť pozemnú lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok. Cenník a cestovný poriadok nájdete tu. Lanovka premáva počas celého roka.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko v Starom Smokovci, neďaleko žel. stanice, alebo parkovací dom pri lanovke na Hrebienok. Autobusová a železničná stanica v Starom Smokovci, vzdialené sú 10 minút chôdze od pozemnej lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Zbojníčka slúži aj ako východiskový bod túry cez Poľský hrebeň na Východnú Vysokú. Výstup na vrchol po modrej značke od chaty zaberie približne 2 hodiny.  Chodník je uzatvorený od 1.11. do 31.5. Turistické chodníky zo Zbojníckej chaty pokračujú na Téryho chatu a zostup je možný cez Rainerovu chatu a Vodopády Studeného potoka na Hrebienok.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Hrebienok – Nad Rainerovou chatou, rázcestie – Zbojnícka chata a späť.

foto: Shutterstock, Lukáš Vaľko


Dĺžka:
16 km
Čas:
8 hod
Stúpanie:
1002 m
Klesanie:
1002 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť stredná
Prístupový bod Starý Smokovec, Hrebienok, Téryho chata
Turistická značka červená, modrá
Trasa Starý Smokovec - Hrebienok - Nad Rainerovou chatou, rázcestie - Zbojnícka chata a späť
Občerstvenie Zbojnícka chata Rainerova chata