Zamkovského chata

Vysoké Tatry

Zamkovského chata patrí medzi najlepšie dostupné vysokohorské chaty v Tatrách. Túra na chatu zo Starého Smokovca cez Hrebienok je dostupná celoročne. Zamkovského chata ponúka tiež ubytovanie a občerstvenie. Trasy odtiaľto pokračujú na Téryho chatu a Skalnaté pleso.

Vďaka vynikajúcej polohe je Zamka obľúbená medzi malými aj veľkými turistami. Výlety sem vyhľadávajú nielen zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré majú pri chate postavené detské ihrisko. Vo vnútri deti a rodičov poteší detský kútik.

Zamka má celoročnú prevádzku a kuchyňa ulahodí všetkým mlsným jazýčkom. Na výber je tradične bohatý výber teplých jedál, polievok a nápojov. Pre ubytovaných hostí je na objednávku pripravená polpenzia.

Zamkovského chata

Otváracie hodiny a ubytovanie

Zamkovského chata má celoročnú prevádzku a je otvorená každý deň od 7:30 do 22:00. Izbu odporúčame rezervovať dostatočne dopredu na webe. Chata disponuje 23 lôžkami a 2 prísteľkami. WC a sprchy s teplou vodou sú na chodbe.

Túra na Zamkovského chatu cez Hrebienok

Lanovkou na Hrebienok a odtiaľ pešo cez Rainerovou chatu (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 247 m) – červená značka

Pešo zo Starého Smokovca po trase Hrebienok – Nad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 510 m) – najprv zelená a potom červená značka

Veľmi pôsobivý je turistický chodník z Tatranskej Lesnej po žltej značke, cez dolinu a vodopády Studeného potoka. Pôjdeme po trase Tatranská Lesná – Vodopády Studeného potoka – Rainerova chataNad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30, prevýšenie 549 m) – najprv žltá a potom zelená a červená značka

Chodník prechádza okolo Obrovského vodpádu, Rainerovej chaty a z Hrebienka môžeme prejsť cez Vodopády Studeného potoka.

Zamkovského chata
Detský kútik na Zamke

Lanovka Starý Smokovec – Hrebienok

Pozemná lanovka premáva zo Starého Smokovca na Hrebienok celoročne v 30 min. intervaloch. Počas hlavnej turistickej sezóny v zime a v lete sa interval znižuje. Doba jazdy je približne 5 minút. Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko v Starom Smokovci, pri žel. stanici, podzemné garáže v Starom Smokovci, alebo parkovisko pred kolibou v Novom Smokovci. Železničná a autobusová stanica v Starom Smokovci a odtiaľ asi 10 minút pešo ku lanovke na Hrebienok.

Kam v okolí?

Zamkovského chata je lokalizovaná na frekventovaných turistických trasách, ktoré ďalej pokračujú na Téryho chatu v Malej Studenej doline, alebo cez Skalnatú chatu na Skalnaté pleso.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase Starý Smokovec – Hrebienok – Zamkovského chata.

foto: Zamkovského chata


Dĺžka:
6 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
510 m
Klesanie:
45 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Starý Smokovec, Tatranská Lomnica
Turistická značka červená, zelená
Trasa Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata
Občerstvenie Zamkovského chata Rainerova chata
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom