Rozhľadňa Divinka

Žilina

Krásna drevená rozhľadňa je vybudovaná na Veľkom vrchu nad obcou Divinka. Vyhliadka má výšku 19 metrov a patrí medzi najvyššie v okolí. Veľký vrch je národnou kultúrnou pamiatkou. Prebieha tu archeologický výskum a v minulosti tu bolo jedno z najväčších osídlení na Slovensku z obdobia praveku.

Prechádzka je ideálna a nenáročná aj pre rodiny s deťmi. Schody na rozhľadňu sú strmé a za zlého počasia môžu byť šmykľavé. Rozhľadna ponúka krásne výhľady na obec Divinka, mesto Žilina aj Hričovskú priehradu. Pokiaľ je dobrá viditeľnosť, dovidieť na Malú Fatru, Súľovské vrchy, Kysucké a Oravské Beskydy či Javorníky.

Drevené posedenie sa nachádza priamo pred rozhľadňou. Prekrytý altánok, aj s verejným ohniskom vybudovali na výstupovej trase z obce Divinka.

Rozhľadňa Divinka

Trasa na Rozhľadňu Divinka

Priamo na rozhľadňu vás dovedie náučný chodník označený zelenou značkou z centra obce Divinka. Celkovo má 7 stanovíšť, pri niektorých boli vybudované lavičky, aj krytý altánok s ohniskom.

Náučný chodník sa venuje lokalite Veľký vrch, kde sa okrem krásneho výhľadu na široké okolie dozviete aj mnohé informácie z jeho histórie a nájdete tu mnohé fotografie, ktoré neboli nikde inde publikované.

Vyhliadka je dostupná z Divinky aj na horskom bicykli. Lesná cesta od cintorína v začiatku mierne stúpa a môže byť blatistá.

Parkovanie a verejná doprava

Odporúčame parkovisko pred futbalovým štadiónom v obci Divinka, alebo pred potravinami. Najbližšia autobusová zastávka Divinka, pri moste, alebo Divinka, ZŠ.

Kam v okolí?

Navštívte ďalšie vyhliadky v okolí: Rozhľadňa na Svederníckom vrchu, Rozhľadňa Zarúbaná Kýčera, Rozhľadňa Tábor, Mikovčákova rozhľadňa, alebo Hrad Hričov.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Obec Divinka – Rozhľadňa Divinka.

Podcast Rozhľadňa Divinka


Dĺžka:
2 km
Čas:
0:45 hod
Stúpanie:
160 m
Lokalita Žilina
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Divinka
Turistická značka zelená
Trasa Divinka - Rozhľadňa Divinka