Popradské pleso

Vysoké Tatry

Trasa na Popradské pleso je dostupná celoročne. Východiskový bod túry môže byť Štrbské pleso, alebo zastávka električky TEŽ. Turistami aj cyklistami veľmi obľúbené miesto vo Vysokých Tatrách, ponúka na výber až dve chaty na občerstvenie. Chatu pri Popradskom plese a Majláthovu chatu.

Popradské pleso je štvrté najväčšie v Tatrách, má hĺbku 17 metrov a rozlohu 6,88 ha. V limbovom háji neďaleko plesa sa nachádza Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier a vedie k nemu žltá turistická značka. Okolo plesa sa prejdete po náučnom okružnom chodníku, ktorý ponúkne nádherný výhľad na tatranské štíty. Môžete si tu posedieť na niektorej z lavičiek.

Popradské pleso

Trasa na Popradské pleso

Od železničnej zastávky tatranskej električky vedie až ku plesu asfaltová cesta. Je označená modrou turistickou značkou s dĺžkou do 1:30 hod.  Je prístupná celoročne a mimo snehovej pokrývky je bezbariérová. Táto varianta je vhodná aj pre rodiny s deťmi a cyklistov. Na Popradské pleso po tejto trase prídete aj s kočíkom.

Trasa zo Štrbského plesa po červenej. Chodník začína pri bývalom liečebnom dome Helios, neďaleko Štrbského plesa a má dĺžku do 1:30 hod. Jeho súčasťou je aj náučný chodník a studnička.

V zime počas snehovej pokrývky prechádza chodník zo Štrbského plesa od rázcestia Trigan po pleso (červená značka) lavínovým terénom. Od rázcestia Trigan prejdite na zelenú značku. Nezabudnite na teplé termo oblečenie a hrejivý nápoj v termo fľaši.

Horský hotel Popradské pleso

Útulné ubytovanie s výhľadom na pleso, poctivé domáce jedlá a oddych vo wellnesse. Rezervujte si ubytovanie priamo tu.

Symbolický cintorín

Neďaleko plesa je v limbovom háji ukryté pietne miesto, kde si v tichu uctime obete Vysokých Tatier. Chodník na Symbolický cintorín je uzatvorený od 15.12. do 30.4.

Popradské pleso
Popradské pleso – chata

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko pred zastávkou tatranských električiek. Môže byť spoplatnené a v hlavnej sezóne kapacitne obsadené. Najbližšia železničná zastávka Popradské pleso, TEŽ.

Kamera Popradské pleso

Aktuálne poveternostné podmienky a predpoveď počasia sledujte live priamo z Popradského plesa cez webkameru.

Kam v okolí?

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso – Popradské pleso.


Dĺžka:
5 km
Čas:
1:30 hod
Stúpanie:
295 m
Klesanie:
30 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Popradské pleso, zastávka TEŽ, Štrbské pleso
Turistická značka modrá
Trasa Popradské pleso, zastávka TEŽ - Popradské pleso
Občerstvenie Horský hotel Popradské pleso Majláthova chata