Najkrajšie miesta bez turistov

Slovensko

Pri našich potulkách po Slovensku vždy radi zablúdime do miest, ktoré nás očaria svojou nádhernou nedotknutou prírodou a vzácnymi pamiatkami. Príroda a ticho lieči a našťastie sa ešte stále môžeme ukryť v lone divokej prírody. Vychutnajme si tento okamih a zažime neopakované momenty, aké nám príroda ponúkne. Spoznajme a objavme najkrajšie miesta na Slovensku bez turistov.

Dolina Obšívanka

Plánujete výlet na málo navštevované miesto v okolí obce Terchová, určite si naplánujte túto trasu. Je až zarážajúce, že mnohí návštevníci toto miesto považujú za najkrajšie v celej Malej Fatre, napriek tomu zostáva pre mnohých dosiaľ neobjavená.

Dolina Obšívanka
Obšívanka – foto: Turisticky.sk

Cyklotrasa Štrba – Čierny Váh

Patrí medzi skutočné cyklistické lahôdky. Cyklotrasa na Čierny Váh vedie nádherným tichým prostredím, na hranici NP Nízke Tatry. Z veľkej časti aj po telese bývalej Považskej lesnej železnice. Cestou zo Štrby sa navyše môžete kochať nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. Neváhajte ani chvíľu a vyrazte!

Cyklotrasa Čierny Váh
Cyklotrasa Čierny Váh – horná nádrž

Stratenská tiesňava

Najkrajšie miesta bez turistov v Slovenskom raji? Nenápadná Stratenská tiesňava sa ukrýva nad obcou Stratená. Nachádzajú sa v nej úžasné prírodné poklady. Zo všetkých roklín Slovenského raja je takmer zabudnutá a turistami neobjavená. Pozor, nemýľte si ju so Stratenským kaňonon.

Stratenská tiesňava

Poludnica

Každý švárny lipták musí aspoň raz za život zdolať Poludnicu. Objavte krásy tohto úžasného miesta, pekné výhľady a jaskyňu s tajomstvom.

Poludnica
Poludnica – foto: Turisticky.sk

Tajch Ottergrund

Toľko krásnych tajchov, ale iba jeden môže byť najvyšší. Predstavujeme Tajch Ottergrund nad Banskou Štiavnicou. Raňajky tu budú chutiť ešte lepšie, ako v meste 🙂

Tajch Ottergrund
Tajch Ottergrund – foto: Turisticky.sk

Rakytov

Toto miesto nás úplne pohltilo, neďalko sa nachádza romantická Útulňa Limba so zázračnou vaničkou. Rakytov je najvyšší vrchol tzv. liptovskej Veľkej Fatry. Má nadmorskú výšku 1567 m n.m. Z Rakytova sa otvárajú nekonečné výhľady na Malú a Veľkú Fatru, Nízke aj Západné Tatry.

Rakytov
Rakytov – foto: Turisticky.sk
Útulňa Limba
Útulňa Limba – foto: Turisticky.sk

Dražovský kostolík

Celebrita medzi slovenskými kostolíkmi. Tento bol dokonca na slovenskej 50 korunáčke. Kto si to ešte pamätá, nech klikne.

Dražovský kostolík
Dražovský kostolík – foto. Shutterstock

Juráňova dolina

Každý pozná Oravice, ale nie každý pozná Juráňovu dolinu, ktorá tu začína. Dokonca je z časti bezbariérová. Jej záver ukrýva jednu z najkrajších tiesňav na Slovensku.

Juráňova dolina
Juráňova dolina – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa na Hladkom vrchu

Rozhľadne na kysuciach rastú ako huby po daždi. O tejto ste už počuli?

Rozhľadňa na Hladkom vrchu
Rozhľadňa na Hladkom vrchu – foto: Turisticky.sk

Veľký Manín

Nad Považskou Teplou máme na celý deň o zábavu postarané. Manínska Tiesňava, Veľký Manín, Skalné okno, Partizánska jaskyňa, Kostolecký dóm. Najkrajšie výhľady ponúka odbočka od rozcestníka pri Vápencovej jaskyni. Odtiaľto zo skalnej terasy budeme pozorovať Malý Manín a v diaľke Súľovské skaly.

Veľký Manín
Veľký Manín – foto: Turisticky.sk

Veľký Sokol

Najdivokejšia tiesňava v Slovenskom raji. Kto raz vkročí, navždy zdivočie. Vraj všetky slovenské divožienky pochádzajú odtiaľto.

Roklina Veľký Sokol
Veľký Sokol – foto: Turisticky.sk

Skalný hríb – Čertova skala

Takúto záhadnú skalu by ste inde na Slovensku, dokonca v celej Európe, hľadali márne. Skalný hríb – Čertova skala sa nachádza v prírodnej rezervácii Boky, len neďaleko od mesta Zvolen, na juhu Kremnických vrchov. Je to skutočný prírodný unikát.

Skalný hríb - Čertova skala
Čertova skala – foto: Shutterstock

Tichá dolina

Totálny gýč medzi tatranskými výhľadmi. Ak máte silnú túžbu stretnúť medveďa, hlucháňa, alebo Erika Baláža vybehnite sem.

Tichá dolina
Tichá dolina – foto: Shutterstock

Jamské pleso

Raj tatranských kačičiek a skokanov hnedých, ukrytý v Limbovom háji. Cestou prejdete cez zurčiaci tatranský potôčik. A to je prosím pekne Biely Váh. Pramení pod Kriváňom.

Jamské pleso
Jamské pleso – foto: Shutterstock

Pošlite nám svoj tajný tip na info@turisticky.sk

Lokalita: Slovensko

Poľský hrebeň
Vysoké Tatry Poľský hrebeň
Hrad Devín
Bratislava Hrad Devín
Manínska tiesňava
Strážovské vrchy Manínska tiesňava