Letná sezóna vo Vysokých Tatrách je otvorená, vedie za vrcholovými zážitkami

Vysoké Tatry

Cesta za vrcholovými zážitkami vedie do Regiónu Vysoké Tatry. Tatry sú pred letom na turistov pripravené a budú plné zdravého pohybu, unikátnych zážitkov, romantiky a detskej rodinnej zábavy. Odmávanie turistickej sezóny pri jazde legendárnych historických električiek je symbolickou bodkou za otváracími podujatiami letnej sezóny vo Vysokých Tatrách a zároveň štartom leta.

Tatranské električky
Tatranské električky

„Toto leto sa do Tatier predovšetkým vráti život, tak ako sme zvyknutí. V Tatrách aj v Podhorí je pripravené množstvo podujatí rôzneho charakteru – od hudobných koncertov a vystúpení, cez detské programy a divadlá, rôzne výstavy a vernisáže, športové podujatia a behy. Nielen každý víkend, ale skoro každý deň si môžu svoj program turisti doplniť ďalšou aktivitou navyše.„ vymenúva riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, Lucia Blašková.

Najviac sa tešíme z možnosti tieto podujatia znovu organizovať – konštatuje predseda predstavenstva OOCR Región Vysoké Tatry, Ing. Ján Mokoš. Minulý rok bolo aj tradičné Tatranské kultúrne leto oklieštené, tento rok sa však vráti do tatranských osád naplno. Turistické chodníky sú už otvorené, po dobrej túre turistom určite padne vhod dobrá zábava a kultúra. Nielen hudba, ale aj kinematografia, výtvarné a divadelné umenie bude spestrením pobytov v našom Regióne. Organizátori pripravili desiatky kvalitných programov – predstavenia, letné kiná, multižánrové koncerty.

Podujatia Popradské kultúrne leto a AeroMoto víkend

V Poprade odštartuje Popradské kultúrne leto, ktoré sa stáva hitom nielen pre domácich ale aj medzinárodnú klientelu. Každý týždeň od štvrtka do nedele sa priamo na popradskom námestí môžu návštevníci tešiť na rôzne hudobné žánre, slovenské a české hudobné hviezdy, ale aj veľmi kvalitné zahraničné revivalové kapely. Nebude chýbať folklór a tradície, ani detské predstavenia. Program pokračuje veľkým podujatím na popradskom letisku – AeroMoto víkend, kde je takisto skutočne pestrý adrenalínový a letecký program, sprevádzaný vystúpeniami aj akrobaciou.

Pokračujú cvičenia Tatry ako liek

„ Základným pilierom ponuky Vysokých Tatier je pohyb a na to nadväzuje aj ďalšie pokračovanie cvičení na čerstvom vzduchu s názvom Tatry ako liek. Výstižný slogan pripomína, že pobyt v horách prinavracia zdravie nielen chorým, ale každému kto potrebuje zrelaxovať, oddýchnuť, osviežiť telo a myseľ v tomto výnimočnom prostredí.

Či už sú to pravidelné cvičenia, nordicwalking, alebo iba vedomý pobyt v prírode, sú liekom pre všetky vekové kategórie. Ak si chcete tento pobyt ozvláštniť, pustite sa do hľadania Tatranských unikátov, ktoré sú s touto aktivitou krásne prepojené. Jedná sa o 52 unikátov, ktoré môžete hľadať na základe mapy a indícií a okrem pohybu v horskom prostredí sa niečo nové a unikátne dozviete“ informuje Lenka Rusnáková, riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry. 

V popradskom aquaprku pribudlo špičkové plavecké centrum

Keď spomíname šport, jednou z veľkých noviniek, ktoré v regióne pribudli je nové špičkové plavecké centrum v popradskom aquaparku, s 50 m bazénom a modernými technológiami, vhodné nielen pre domáce ale aj medzinárodné plavecké podujatia. Takéto športovisko je vynikajúcim doplnkom celkovej infraštruktúry pod Tatrami, ktoré hojne navštevujú domáci aj zahraniční športovci a teamy.

Popradský termálny aquapark však nebude len o športe. Tradične ponúkne wellness zážitky, zábavu v bazénoch, na tobogánoch aj s animátormi, počas celého leta, každý deň. Deti môžu objaviť aj nový detský kútik Morský svet s interaktívnymi hračkami a rodičia sa určite potešia novej baby zóne. Počas celého leta budú sprevádzať návštevníkov známi účinkujúci počas rozprávkového turné a takisto víkendy spestria rôzne programy – tanečné, hudobné, vzdelávacie.

Nová zubačka

Štrbské pleso si pripomína 150 rokov od založenia osady

Vrcholové zážitky môžu odštartovať napríklad na Štrbskom Plese, ktoré je východzím bodom pre turistiku na 11 štítov. Na Štrbské Pleso sa turisti dostanú oveľa komfortnejšie – novou zubačkou, ktorá prepraví viac turistov a pohodlnejšie. Štrbské Pleso oslavuje v tomto roku 150. výročie založenia osady a pri tej príležitosti ožije podujatiami ako sú ľudové remeslá či Rezbárske sympózium.

Vo Vysokých Tatrách je všetko vrcholové. Nástup na vysokohorské túry si môžu návštevníci hôr uľahčiť lanovkami, ktoré ich vyvezú zo Štrbského Plesa pod Solisko, zo Starého Smokovca na Hrebienok, alebo z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso a zo Skalnatého Plesa na Lomnický štít.

Novinkou pri doprave z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso bude od 17. júna počas celej letnej sezóny využitie oranžovej šesťsedačkovej lanovky namiesto štvormiestnej kabínkovej lanovky, ktorá nastupuje do veľkej revízie. Vďaka väčšej kapacite by doprava do medzistanice Štart mala byť komfortnejšia a zároveň by sa mali minimalizovať čakacie doby pri nárazovom väčšom záujme o prepravu,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. 

Lanovka na Hrebienok
Lanovka na Hrebienok

Detské parky aj Tatranská divočina vo Vysokých Tatrách

„Deti si prídu na svoje v detskom parku Orlíkovo na Štrbskom Plese, Svištej krajinke na Skalnatom Plese, alebo v interaktívnej galérii svetla Kvantárium na Hrebienku. V tomto roku sa do Vysokých Tatier vráti aj populárne rodinné podujatie Medvedie dni na prelome júla a augusta a pre veľkých a malých bude k dispozícii aj obľúbená hra Tatranská divočina spojená s objavovaním výnimočných miest a spoznávaním tatranskej fauny a flóry,“ informoval marketingový manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Objavte tiež ponuku Baby friendly hotelov, nielen v Tatrách.

Ďalším lákadlom môže byť napríklad netradičný svadobný obrad, raňajky, či večere na vrchole vyhliadkovej veže budovy Encián, s výhľadom na všetky svetové strany – vďaka tomuto zážitku sa ocitnete doslova na dotyk hviezdam a tatranským štítom.

Pozrite si 10 tipov, kam s deťmi na výlet v tatrách?

Skalnaté pleso
(kliknite na obrázok)

foto: Tomáš Mlynarčík, Marek Hajkovsky, Región Vysoké Tatry, Shutterstock


Lokalita Vysoké Tatry