Lanovka na Skalnaté pleso

Vysoké Tatry

Lanovka na Skalnaté pleso premáva z Tatranskej Lomnice s prestupom na stanici Štart. Vyveziete sa pohodlne na jedno z najvyhľadávanejších miest vo Vysokých Tatrách, až do výšky 1751 m n. m. Na stanici Štart prestúpime zo 4 miestnej kabínkovej lanovky na modernú 15 miestnu gondolu, ktorá nás vyvezie až na Skalnaté pleso. Otváracie hodiny lanovky nájdete dole v článku.

Lanovka na Skalnaté pleso
Lanovka na Skalnaté pleso – foto: Nikolett Emmert

Cenník lanovky na Skalnaté pleso

Prevádzkovú dobu lanoviek Tatranská Lomnica – Štart a Štart – Skalnaté pleso nájdete TU. Cenník lanoviek pre všetky sezóny overíte na oficiálnej webovke prevádzkovateľa. Ak plánujete pokračovať na Lomnické sedlo a Lomnický štít, prestupná stanica lanovky je na Skalnatom plese. Cez Gopass kartu je lístok výhodnejší a rovnako aj cez samoobslužný terminál v stredisku.

Otváracie hodiny lanovky na Skalnaté pleso

Lanovky z Tatranskej Lomnice, cez Štart na Skalnaté pleso premávajú zvyčajne od 8:30 a v letnej sezóne sa môže čas prevádzky predĺžiť. Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU. Prevádzku môže obmedziť nepriaznivé počasie, alebo pravidelná údržba. Pozrite sa či dnes táto lanovka premáva.

Mapa lanovky na Skalnaté pleso
Mapa lanovky na Skalnaté pleso – zdroj: vt.sk

Ako sa sem dostať?

Nástupná stanica lanovky v Tatranskej Lomnici je presne tu, a pokiaľ chcete cestu začať až zo stanice Štart, tak prídete sem.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko v Tatranskej Lomnici, pri údolnej stanici kabínkovej lanovky. Železničná a autobusová stanica v Tatranskej Lomnici je vzdialená asi 15 minút chôdzou od údolnej stanice lanovky.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Kam na výlet zo Skalnatého plesa?

foto: Shutterstock, Región Vysoké Tatry, Nikolett Emmert, Turisticky


Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Tatranská Lomnica
Trasa Tatranská Lomnica - Štart - Skalnaté pleso
Občerstvenie Skalnatá chata Bistro Skalnaté pleso