Chata pod Soliskom

Vysoké Tatry

Nedávno vkusne zrekonštruovaná Chata pod Soliskom sa nachádza v nadmorskej výške 1840 m n.m. Lanovka a túra na Solisko začína na Štrbskom plese. Na chate sa môžete celoročne občerstviť, ponúkajú domácu stravu, nápoje a horské ubytovanie v luxusnej izbe, alebo netradičnej nocľahárni.

Odporúčame krátky výstup na Predné Solisko (2117 m n.m.), ktoré sa nachádza priamo nad chatou. Je to jeden z najľahšie dostupných štítov vo Vysokých Tatrách. Od chaty ste hore do 40 minút.

Z vrcholu Predného Soliska môžeme za priaznivého počasia vidieť okolie Štrbského Plesa, Mlynickú dolinu, Vodopád Skok, štíty Satan (2432 m n.m.), Kriváň (2494 m n.m.), Končistú (2538 m n.m.), alebo Patriu (2203 m n.m.).

Aktuálne poveternostné podmienky a počasie na Solisku sledujte cez webkameru TU.

Chata pod Soliskom
Chata pod Soliskom

Chata pod Soliskom ponúka netradičné ubytovanie

Rezervovať môžete dvojlôžkovú izbu, alebo prespať v neobyčajnej nocľahárni, ktorá má kapacitu 9 postelí. Rezerváciu vybavíte cez rezervačný formulár priamo TU. Na chate sa dá platiť kartou od 5€. V spoločných priestoroch sa na chate sprchy nenachádzajú, iba toalety. Sprcha sa nachádza jedine v apartmáne.

Trasa na Chatu pod Soliskom zo Štrbského plesa

Chodník vedie po trase Štrbské pleso, Liečebný dom Solisko – Chata pod Soliskom ( čas výstupu do 1:30 hod., prevýšenie 480 m) – modrá značka

Ďalšia možnosť Štrbské pleso, Liečebný dom Solisko – Rázcestie pod Pod Furkotskou dolinou – Škutnastá poľana ( čas výstupu 2 hodiny, prevýšenie 486 m) – najprv červená, potom žltá a modrá značka. Turistický chodník je uzatvorený od 1.11. do 31.5.

Predné Solisko
Predné Solisko

Stanica lanovky na Solisko zo Štrbského plesa

Na Solisko premáva 4-sedačková lanovka zo Štrbského plesa. Jazda trvá necelých 7 minút. Cenník a prevádzkový poriadok lanoviek VT nájdete TU. Stanica lanovky sa nachádza pred Hotelom FIS.

Parkovanie a verejná doprava

Na platenom záchytnom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese. Na platenom parkovisku pred Hotelom FIS. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Štrbské pleso je východzím bodom turistických trás na Popradské pleso, Kriváň, Jamské pleso, alebo na Vodopád Skok. Ďalej smerom na Capie pleso, Bystrú lávku. Pokračujte od chaty po červenej značke na Predné Solisko.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na  trase Štrbské pleso, Liečebný dom Solisko – Chata pod Soliskom.


Dĺžka:
3,5 km
Čas:
1:30 hod
Stúpanie:
480 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť stredná
Prístupový bod Štrbské pleso
Turistická značka modrá
Trasa Štrbské pleso, Liečebný dom Solisko - Chata pod Soliskom
Občerstvenie Chata pod Soliskom
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom