Chata na Grúni

Malá Fatra

Veľmi ľahko prístupná chata v Malej Fatre aj pre rodiny s deťmi. Chata na Grúni sa nachádza vo výške 973 m n.m. na križovatke turistických chodníkov. Okolie je prispôsobené aj pre najmenších, nachádza sa tu detské ihrisko s možnosťou zapožičania športového náradia. Jednoduchá trasa z Vrátnej.

Na Chate pod Grúňom sa pravidelne organizujú kurzy, firemné akcie, školenia, lyžiarske kurzy, školské zájazdy, rodinné posedenia a priateľské stretnutia. V blízkosti sa nachádza udržiavaný lyžiarsky vlek a veľmi obľúbené lyžiarske stredisko Free Time Zone Vrátna.

Chata na Grúni

Jedálny lístok

Na chate varia teplé jedná, polievky a čapujú alko, nealko nápoje, pripravia kávu a čaj. Obľúbená je klobáska, kurací rezeň, guláš a halušky. Podrobné menu očami ochutnáte TU.

Otváracie hodiny a ubytovanie

Kuchyňa pripravuje hlavne slovenské jedlá a špeciality kraja. Varia od 8:00 do 20:00 hod. Chata je prevádzke celoročne, ponúka ubytovanie pre 40 osôb. Súčasťou vybavenia je spoločná sprcha a WC. Je tu možnosť ubytovať sa so psom. Info TU. Dá sa platiť platobnou kartou a je tu funkčná bezplatná WiFI.

Chata na Grúni

Trasa na Chatu na Grúni

Turisticky veľmi obľúbený je chodník z Vrátnej doliny (údolná stanica lanovky Vrátna – Chleb). Chata Vrátna – Chata na Grúni ( čas výstupu do 45 minút, prevýšenie 239 m)  – žltá značka.

Vybrať sa na chatu môžeme z Vrátnej od Starého Dvora. Pôjdeme po trase Vrátna, Starý Dvor – Chata na Grúni ( čas výstupu 1:20 hod, prevýšenie 360 m) – modrá značka. Prebiehala tu ťažba dreva, zvýšte opatrnosť. Chodník môže byť ťažko priechodný.

Prídeme sem aj zo Štefanovej po trase Štefanová – VyhnanáChata pod Grúňom (čas výstupu do 1 hod., prevýšenie 358 m) – modrá značka

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko v lokalite Starý dvor, Štefanová, alebo záchytné parkovisko pred Chatou Vrátna (lanovka na Snilovské sedlo). Autobusom z Terchovej, alebo Žiliny. Vystúpime na zastávke Terchová, Vrátna, Starý dvor, alebo na konečnej Terchová, Vrátna – výťah.

Webkamera

Aktuálne podmienky, počasie v Malej Fatre a v okolí Chaty na Grúni sledujte live TU.

Kam v okolí?

Priamo od chaty vedie žltá značka na vrchol Poludňového Grúňa (1460 m n.m.). Odtiaľto pokračuje hrebeňovka Malej Fatry napríklad na Stoh, alebo Chleb na lanovku na Snilovskom sedle.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Chata Vrátna – Chata na Grúni a späť.

foto: Chata na Grúni

Dĺžka:5 km Čas:3 hod Stúpanie:239 m Klesanie:239 m Lokalita: Malá Fatra Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Vrátna, Starý Dvor, Štefanová
Turistická
značka:
modrá, žltá
Trasa: Chata Vrátna - Chata na Grúni a späť Občerstvenie: Chata na Grúni Web: http://www.chatanagruni.sk/

Poľský hrebeň
Vysoké Tatry Poľský hrebeň
Hrad Devín
Bratislava Hrad Devín
Manínska tiesňava
Strážovské vrchy Manínska tiesňava