Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

Senec

Bernolákovo – Nová Dedinka sú prepojené asfaltovou cyklotrasou, ktorá prechádza tichým prostredím, prevažne popri vodnom toku Čierna voda. Je vhodná na jazdu na bicykli, kolobežke, alebo korčuliach. Jej súčasťou je náučný prírodopisný chodník Čierna voda. Nachádzajú sa tu celkovo 3 oddychové miesta s lavičkami.

Majte oči na stopkách a sledujte vo vode napríklad labute, kačky, volavky, nutriu, alebo korytnačky. Spoznajte ďalšie upravené cyklotrasy v okolí Senca vhodné aj pre deti.

Cyklotrasa Bernolákovo - Nová Dedinka
Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

V Bernolákove a Novej Dedinke vybudovali pri trase detské ihrisko a pieskovisko. Celkovo tvorí chodník 11 informačných tabúľ a návštevníci sa dozvedia viac o flóre a faune v tejto lokalite. Tiež o vzácnych druhoch rastlín a drevín, ktoré sa tu vyskytujú.

Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka je súčasťou Seneckej cyklomagistrály. Nadväzuje na už existujúcu trasu medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji, z Bernolákova je navyše napojená do Pezinka.

Oddychové miesta a začiatok cyklotrasy v Bernolákove

Cyklotrasa začína v centre Bernolákova neďaleko Hostinca u Jadroňa na Trnavskej ulici a pokračuje okrajom obytnej zóny až do Novej Dedinky, kde končí pred mostom cez Čiernu vodu.

Navrhovaná lokalita je vhodná pre rodinné výlety. Cyklochodník vedie z väčšej časti mimo cestné komunikácie pokojným a tichým prostredím. Po ceste si môžete oddýchnuť na niektorej z lavičiek, ktoré sú popri cyklochodníku rozmiestnené v ideálnych rozostupoch, priamo pri vode.

Cyklotrasa Bernolákovo - Nová Dedinka
Cyklotrasa Bernolákovo – Nová Dedinka

Verejná doprava

Železničná stanica v Bernolákove je vzdialená od cykotrasy približne 100 metrov. Neďaleko Novej Dedinky môžete použiť žel. zastávku Veľký Biel.

Kam v okolí?

Navštívte rodinné Korzo Zálesie na brehu Malého Dunaja, približne 7 km od Bernolákova. Odporúčame navštíviť Rozhľadňu hniezdo, bobrí hrad v Malinove, Vodný kolový mlyn v Jelke a tiež cyklotrasy Senec Pezinok, Bratislava – Senec. Pozri ďalšie cyklotrasy v lokalite Senec.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na cyklotrase z Bernolákova do Novej Dedinky.


Dĺžka:
5 km
Stúpanie:
14 m
Klesanie:
13 m
Lokalita Senec
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bernolákovo, Nová Dedinka
Trasa Bernolákovo - Nová Dedinka