Zažite tatranské štíty v žiari hviezd a nočnej oblohy v Bachledke

Pieniny

V celoročnom horskom stredisku BachledkaSki&Sun a na Chodníku korunami stromov 16. januára otvoria brány novej veľkolepej atrakcie – Čarovná krajina Bachledka.

Chodník korunami stromov v noci

Čarovný chodník tvorí vyše 55 tisíc svetielok, osvetlené zvieratá a je plný svetelného kúzla a magickej atmosféry. Návštevníci tu zažijú neopakovateľné nočné výhľady na Belianske Tatry, jasnú hviezdnu oblohu, preniknú do čarovnej nálady a zažijú dotyk svetla. Atrakcia je sprevádzaná ponukou teplých a chladených nápojov, punčom, grillom, hudbou a ohňom na terase Reštaurácie Panorama. 

Chodník korunami stromov v noci

Atrakcie oficiálne sprístupnia pre verejnosť v nedeľu 16.1.2022. Hrebeň Spišskej Magury ako aj samotný Chodník korunami stromov sa za prichádzajúcej tmy premenia na krajinu svetiel s magickou atmosférou a jasnou nočnou oblohou. Najvyššia svetelná inštalácia je šesť metrov vysoký jeleň, zaujímavá je aj osvetlená lanovka v životnej veľkosti a ďalšie svetelné prvky.

Bachledka je obľúbené celoročné horské stredisko, ktoré ponúka široké spektrum atrakcií a služieb počas celého roka. Novinkami posledných dvoch rokov sú nové ubytovacie kapacity ako dizajnové Apartmány Panorama, či Apartmány Bachledka hneď vedľa nástupnej stanice 10-miestnej kabínovej lanovky Bachledka.

Cieľom tejto atrakcie je počas zimnej sezóny ponúknuť milovníkom lyžovania, ale aj širokej verejnosti večerný program v Bachledke.

Chodník korunami stromov - Čarovná krajina

Otváracie hodiny čarovnej krajiny v Bachledovej doline

Čarovná krajina Bachledka bude sprístupnená do konca zimnej sezóny, 3 dni v týždni utorok, piatok a nedeľa v čase 16:00 do 20:30 hod. Zakúpením celodenného Tatry Super skipasu má klient vstup na lanovku a do parku do konca prevádzkovej doby 20:30 (lyžovanie možné do 16:00). Pre nelyžiarov je možnosť zakúpiť lístok na lanovku a večerný chodník v korunách stromov.

Kam na výlet v okolí?

Navštívte Rozhľadňu v Bachledovej doline, Beliansku jaskyňu, Chatu Plesnivec, drevený kostolík v Tatranskej Javorine, alebo Chatu pri Zelenom plese.


Dĺžka:
2 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
300 m
Klesanie:
300 m
Lokalita Pieniny
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bachledova dolina
Trasa Bachledova dolina - Chodník korunami stromov a späť