Vyhrievacie vankúše a ich funkcie

Slovensko

Hladučké na dotyk a príjemné zahriatie – aj takto môžeme opísať vyhrievací vankúš. Tieto malé ohrievače majú obrovský vplyv na našu pohodu a kvalitu života. Doprajte si pohodlie doma, alebo na cestách. Poďte sa o nich dozvedieť viac.

Čo sú vyhrievacie vankúše?

Vyhrievacie vankúše sú elektrické zariadenia, ktoré sú určené na poskytovanie tepla na konkrétnu oblasť tela. Môžu mať rôzne veľkosti, a väčšinou sú vyrobené z mäkkých a príjemných materiálov, ako je flis, plyš alebo mikrovlákno. Ich funkcia však nie je len o zahriatí počas zimných dní. Ich veľmi veľkou výhodou je aj to, že ich môžete použiť v prípade, že trpíte bolesťami na tele.

Najčastejšie sa vyhrievacie vankúše používajú na bolesť krku a šije, kde je v niektorých prípadoch výborným riešením pri bolesti suché teplo. Vďaka tomu, že sú vankúše menšie ako napríklad deky a prikrývky, je oveľa jednoduchšie umiestniť si ich na boľavé miesta.

Aké sú výhody vyhrievacieho vankúša?

 • Ako sme už spomínali, zmierňujú bolesť. Ak trpíte bolesťou svalov, kĺbov alebo ak majú niektoré ženy veľmi silnú menštruačnú bolesť, teplo v týchto prípadoch dokáže poskytnúť úľavu.
 • Pomáha na stres. Po dlhom a náročnom dni je nič lepšie, ako sa pohodlne uložiť s vyhrievacím vankúšom a relaxovať. Teplo pomáha uvoľniť telo a znižuje stres.
 • Rýchla úľava v zime. V chladných zimných dňoch je takýto vankúš vynikajúcim spôsobom, ako sa rýchlo zohriať. Určite si ho veľmi užijete na gauči pri sledovaní televízie alebo pri čítaní knihy.
 • Pomôže vám zaspať. Vyhrievacie vankúše môžu byť aj skvelým spoločníkom pri zlepšovaní spánku. Pred spaním si vankúš môžete zapnúť a zrelaxovať sa. Ak máte okrem vankúša aj elektrickú deku, toto kombo bude pre vás nezameniteľné.
 • Môžete ho použiť aj pri zraneniach, ako spôsob rehabilitácie. Ak sa zotavujete po zranení, takýto vankúš môže byť súčasťou vášho procesu rehabilitácie. Pomáha uvoľniť svaly a zlepšuje prietok krvi do postihnutých oblastí.

Aké má elektrický vankúš funkcie?

Pokiaľ vás tento skvelý doplnok, ktorý by nemal chýbať vo vašej domácnosti oslovil, a chcete si jeden kúpiť, poďme si predstaviť aj samotné funkcie, ktoré môže mať vyhrievací vankúš. A nakoľko je vyhrievací vankúš podobný ako vyhrievacia deka, tak si tu predstavíme funkcie oboch naraz.

 • Ovládanie na diaľku vám zabezpečí, že môžete diaľkovo nastaviť teplotu vašej vyhrievacej deky alebo vankúša.
 • Automatické vypnutie ako prevencia proti nebezpečenstvu. Po určitom čase prevádzky sa vyhrievacia deka alebo vankúš automaticky vypne.
 • Môžete si nastaviť čas pomocou časovača, počas ktorého má vaša vyhrievacia deka alebo vankúš fungovať. Napríklad, ak sa ukladáte do postele na šlofíka. Môžete si nastaviť vypnutie napríklad po pol hodine.
 • Možnosť prania. Niektoré vankúše alebo vyhrievacie deky sa dajú prať. A nakoľko sa tento výrobok používa na telo a podobne, je určite veľkou výhodou, že sa môže prať.
 • Môžu mať aj osvetlený ovládač. Nie až tak dôležitá funkcia pre všetkých, avšak môžete s takýmto podsvieteným ovládačom ovládať vankúš/deku aj po tme.
 • Poistka proti prehriatiu je dôležitá. Takáto poistka zabezpečí, aby sa váš produkt zbytočne neprehrieval.

Ak si účinne a jednoducho chcete dopriať relax či úľavu od bolesti, tak by vám ani vankúš ani deka chýbať nemali. A ak tento zázrak doma ešte nemáte, možno je čas začať uvažovať o jeho zaobstaraní.

Po športovom výkone môže pomôcť na zmiernenie kŕčov a zníženie svalového napätia aj masážna pištoľ. Zvyšuje rozsah pohybu a zlepšuje cirkuláciu krvi po intenzívnej fyzickej aktivite.


Lokalita Slovensko