Vyhliadková veža Tokaj

Zemplín

Najkrajší výhľad na vinohradnícku osadu ako z vtáčej perspektívy, ponúka Vyhliadková veža Tokaj. Nájdete ju necelé 2 km od obce Malá Tŕňa, medzi Trebišovom a Slovenským Novým Mestom.

Rozhľadňa má výšku 13 metrov a jej návrh nezostal nič dlžný vinohradníckej oblasti. Vyhliadka Tokaj má tvar dreveného suda a nachádza sa medzi vinohradmi. Miesto dopraje oddych celej rodine, ale poteší aj aktívnych turistov a cyklistov. Priamo pod vežou sa nachádza detské ihrisko, preliezky, altánok a lavičky.

Z najvyššieho poschodia rozhľadne sa vám naskytne nádherný výhľad na región Tokaj a jeho vinohrady. Vďaka nočnému osvetleniu sa miesto stáva jedinečným zážitkom, ktoré si môžete vychutnať aj pod hviezdnou oblohou.

Vyhliadková veža Tokaj

Ako sa sem dostať?

Vedie sem cyklotrasa, ktorá spája Michaľany, Slovenské Nové Mesto a Stredu nad Bodrogom. Vyhliadková veža sa nachádza hneď vedľa hlavnej cesty medzi obcami Horná Tŕňa a Černochov. Z Obce Malá Tŕňa sem prídete pešo do 30 min. a z obce Černochov do 1 hod.

Otváracie hodiny a vstupné na Vyhliadku Tokaj

Rozhľadňa je bezplatne prístupná a umelé osvetlenie zabezpečuje možnú prehliadku aj v nočných hodinách.

Parkovisko a verejná doprava

Parkovacie miesta sa nachádzajú priamo pred vyhliadkou, neďaleko hlavnej cesty. Najbližšia autobusová zastávka Malá Tŕňa. Železničná stanica Slovenské Nové Mesto.

Kam v okolí?

V obci Čerhov navštívte Dom ľudových tradícií, ďalej Kaštieľ v Trebišove, Roklinu Zapikanova chyža pri obci Davidov, alebo Jasenovský hrad pri Strážskom. Spoznajte ďalšie zaujímavé miesta na Zemplíne.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Malá Tŕňa – Vyhliadková veža Tokaj a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:3 km Čas:2 hod Stúpanie:33 m Klesanie:33 m Lokalita: Zemplín Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Malá Tŕňa
Turistická
značka:
červená
Trasa: Malá Tŕňa - Vyhliadková veža Tokaj a späť Web: https://tokajregion.sk/

Ferrata Nitra Zobor
Nitra Ferrata Nitra Zobor
Kaštieľ Betliar
Gemer Kaštieľ Betliar