Vodný park Bešeňová

Liptov

Vodný park Bešeňová je svojou jedinečnou polohou a termálnou vodou ideálnym miestom na načerpanie novej energie. Po výlete či túre isto dobre padne termálna voda s teplotou takmer 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium. Saunový svet s 5. suchými a parnými saunami zahreje aj v tých najchladnejších dňoch. Tobogány v Bešeňovej patria k najväčším a najdlhším na Slovensku. Otváracie hodiny a vstupné nájdete dole v článku.

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová sa nachádza na Liptove, približne 11 km od mesta Ružomberok. Je veľmi dobre prístupný autom z diaľnice a tiež prostredníctvom verejnej dopravy.

Termálna voda pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka lítiu vplýva pozitívne aj na psychiku a zdravie. Vo vode má zastúpenie vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, mimoriadne množstvo síranov, bikarbonáty, voľný kysličník uhličitý a ďalšie minerály. Práve preto je Bešeňová najvhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú oddych a pokoj pre telo aj myseľ.

Aquapark Bešeňová
Vodný park Bešeňová

Bazény a tobogány

Nachádzajú sa tu 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, plavecký termálny, rekreačný bazén s troma plaveckými dráhami a umelým vlnobitím, termálny bazén s aquabarom, saunový svet, toboganová veža s výškou až 30 m, 6 toboganov s dĺžkou viac ako 1 km. Celkovo sa tu nachádza 15 bazénov a vybrať si môžete termálnu, alebo číru vodu.

Webkamera z Bešeňovej

Aktuálne počasie v Aquaparku Bešeňová a obsadenosť sleduje live TU.

Aquapark Bešeňová
Vodný park Bešeňová

Cenník a otváracie hodiny

Najvýhodnejší je lístok pri nákupe 2 a viac dní vopred a prostredníctvom Gopass karty. Aktuálny cenník pre túto sezónu nájdete TU. Pri nákupe cez www.gopass.travel ušetríte. Otváracie hodiny nájdete na oficiálnej stránke aquaparku.

Parkovanie a verejná doprava

Na veľkom záchytnom parkovisku, priamo pred vchodom do Aquaparku Bešeňová. Najbližšia zastávka železnice Liptovská Teplá. Najbližšia autobusová zastávka Bešeňová, Hotel Sumit.

Kam na výlet na Liptove?

Foto: Aquapark Bešeňová, Michal Rengevič


Lokalita Liptov
Prístupový bod Ružomberok