Včelárska záhrada v Smoleniciach

Malé Karpaty

Ak navštívite Smolenice, dedinku len pár kilometrov od Trnavy, jednoznačne príďte do Včeloviny. Každý si tu nájde to svoje. Očarí vás bylinková Včelárska záhrada, kde o miesta s príjemnými zákutiami nie je núdza.

Včelovina Smolenice
Včelovina Smolenice

Čo vo Včelovine zažijete?

Každý deň vo Včelovine je iný, ale vždy stvorený na výlet s rodinou a priateľmi. Či je horúce leto alebo čarovná zima, ukážeme vám svet včiel našimi očami. Predstavte si miesto s čarovnou bylinkovou Včelárskou záhradou poprepletanou chodníčkami, ktoré vás i vaše detičky zábavno-edukačným spôsobom prevedú životom včiel a inšpirujú k zamysleniu nad pôvabnými darmi prírody.

V areáli nájdete tiež malú výrobu s veľkým srdcom tých najlepších medovín na svete. Útulná predajnička s Medovou kaviarňou priamo pod čarovným Smolenickým zámkom ponúka kopec remeselných pochúťok. Spomaľte, zastavte myšlienky, zabudnite na bežné starosti a doprajte si u nás relax.

Včelovina Smolenice

Otváracie hodiny

Včelárska záhrada sa nachádza na začiatku dedinky Smolenice s výhľadom na Smolenický zámok.
Za vstup do záhrady sa neplatí, je otvorená PON – PIA od 9:00 – 17:00 a v SO – NE od 10:00 do 18:00 hod.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko pre zákazníkov Včeloviny, priamo pred predajňou a včelárskou záhradou. Najbližšia autobusová zastávka Smolenice, lesy.

Kam v okolí?

Okrem Smolenického zámku v okolí navštívte napríklad Jaskyňu Driny, ktorá je jediná sprístupnená na západnom Slovensku v Malých Karpatoch. Zo Smoleníc vedie turistická trasa na Hradisko MolpírZáruby a Hrad Ostrý Kameň. Nad obcou Naháč nevynechajte návštevu Zrúcaniny Katarínka.

foto: Včelovina Smolenice

Decathlon - Turistika

Lokalita Malé Karpaty
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Smolenice