Štefánikova vyhliadka

Trenčín

Najkrajší výhľad na Trenčín, Trenčiansky hrad a okolie ponúka práve Štefánikova vyhliadka. Z centra mesta je vyhliadka najlepšie prístupná cez Lesopark Brezina.

Výstup začíname priamo v centre mesta na Mierovom námestí. Odtiaľto sledujeme červenú značku a vydáme sa na Trenčiansky hrad. Ďalej pokračujete po značke cez lesopark Brezina až prídeme do lokality Kozí vrch.

Lesopark Brezina je tichá oáza oddychu neďaleko mesta Trenčín. Chodníky sú tu pekne udržiavané a po ceste sa môžete zastaviť napríklad v lanovom parku Tarzania. Pre deti v lesoparku vybudovali veľké množstvo hračiek vyrobených z dreva, tiež šmýkačky, preliezačky a v blízkosti parku nájdete aj občerstvenie.

Lesopark Brezina pri meste Trenčín ponúka veľké množstvo náučných chodníkov. Vybrať si môžete trasu, ktorá vám práve vyhovuje. Mapy lokality nájdete rozmiestnené na mnohých miestach a sú prehľadné.

Výlet navrhujeme spestriť opekaním. Neďaleko turistického chodníka sa nachádza niekoľko altánkov s verejnými ohniskami. Štefánikova vyhliadka je zabezpečená kovovým zábradlím, no opatrnosti nikdy nie je dosť.

Štefánikova vyhliadka
Štefánikova vyhliadka – foto: Turisticky.sk

Pamätník umučených v lesoparku

V lokalite Brezina sa nachádza smutné memento doby – Pamätník umučených. Po skončení druhej svetovej vojny tu nemecké Gestapo umučilo na smrť 69 ľudí.

Štefánikova vyhliadka z Trenčína

Z Lesoparku Brezina sa cez Kozí vrch vydáme po Náučnom chodníku Sever, ktorý vás dovedie až na Štefánikovu vyhliadku.

Priamo z centra Trenčína sem prídete približne za hodinu a z obce Soblahov približne za 1 hodinu 20 minút. Navrhnutá trasa je vhodná aj pre bicykle, priamo zo Soblahova sem vedie červená cyklotrasa, okolo rozhľadne Dúbravka.

Štefánikova vyhliadka
Štefánikova vyhliadka – foto: Turisticky.sk

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie parkovisko v lokalite Trenčín – Brezina pred hotelom Veverica, neďaleko Lanového parku Tarzania. Autobusová a železničná stanica v Trenčíne. Odtiaľ po červenej značke, cez Mierové a Mariánske námestie.

Kam v okolí?

Pokračujte smerom na obec Soblahov ku Rozhľadni Dúbravka, po ceste z Trenčína nevynechajte návštevu Trenčianskeho hradu a lesoparku Brezina.

Dĺžka, čas a prevýšenie sú len informatívne údaje. Namerali sme ich na trase Trenčín, Mierové námestie – Lesopark Brezina – Štefánikova vyhliadka a späť.

Dĺžka:6 km Čas:2 hod Stúpanie:171 m Klesanie:171 m Lokalita: Trenčín Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Trenčín, Soblahov
Turistická
značka:
červená
Trasa: Trenčín centrum - Štefánikova vyhliadka a späť Občerstvenie: Pivovar Lanius

Poľský hrebeň
Vysoké Tatry Poľský hrebeň
Hrad Devín
Bratislava Hrad Devín
Manínska tiesňava
Strážovské vrchy Manínska tiesňava