Skibus do Jasnej v sezóne 2022/2023

Nízke Tatry

Veľmi dobré snehové podmienky v Jasnej a záujem zo strany lyžiarov prinášajú skoršie spustenie premávky skibusov do Jasnej v sezóne 2022 / 2023. Začínajú premávať od 17.12. Lyžiarov poteší aj fakt, že do prevádzky sa dostáva ďalších 8 zjazdoviek aj jedna lanovka.

Počas dvoch víkendov 17. – 18. decembra a 24. – 25. decembra 2022 budú skibusy jazdiť ako v hlavnej sezóne a počas pracovného týždňa od 19. do 23. decembra budú jazdiť kyvadlovo zo záchytného parkoviska a to v 15 minútových intervaloch. Skibusy sú bezplatné a aj parkovanie na Záchytnom parkovisku je pre lyžiarov zadarmo.

Jasná 2023 zimná mapa zjazdoviek
Jasná 2023 zimná mapa zjazdoviek

Posilnené technické zasnežovanie v Jasnej a aj nádielka prírodného snehu prinášajú lyžiarske zážitky na Liptov už od 3. decembra. Lyžiari si zalyžujú už na 18 sprístupnených zjazdovkách a prepravovať sa budú na 8 lanovkách. Navyše ich do strediska budú voziť aj bezplatné skibusy. „Za najlepšou slovenskou lyžovačkou privážame lyžiarov zo vzdialenejších lokalít regiónu, ale aj tých v rámci Demänovskej doliny bezpečne a zadarmo už desať rokov. Prevádzku skibusov sme plánovali naštartovať od 26. decembra, ale máme skvelé správy pre domácich aj návštevníkov regiónu, začíname skôr a to už tento víkend,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Bezplatné linky SKI & AQUA BUS smerujú do strediska Jasná z Tatralandie, Liptovského Mikuláš a aj z Liptovského Jána. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV koordinuje projekt dopravy so strediskom Jasná aj obcou Demänovská Dolina.

Skibus Horehronie
Skibus Horehronie

Horehronský skibus do Nízkych Tatier

Horehronský skibus v tohtoročnej zimnej sezóne zahájil svoje jazdy už 23. 12. 2022. Všetci záujemcovia tak za uplynulé dni mohli a stále môžu využiť jeho bezplatné služby, a to podľa platného grafikonu priamo z ubytovacích zariadení, sídliacich v Bystrianskej doline a v rekreačnej oblasti Tále, za zasneženými zjazdovkami v lyžiarskych strediskách Mýto Ski & Bike, Ski Tále a Jasná Nízke Tatry. Kyvadlová doprava je tak zabezpečená medzi obcami Mýto pod Ďumbierom, Bystrá, Tále a Krupová – Chopok juh. Skibus môžu využívať ako lyžiari, tak aj skialpinisti či bežkári. 

Každú sobotu v termíne od 14. 1. 2023 až 25. 2. 2023 premáva, v poobedných až večerných hodinách, medzi mestom Brezno a už spomínanou Bystrianskou dolinou aj Klziskobus. Ekologickú dopravu tak môžu využiť všetci návštevníci regiónu, ktorí majú záujem okúsiť novú exteriérovú ľadovú plochu, ktorá vyrástla na breznianskom námestí. Klzisko je prístupné každý deň od 15:00 do 20:00 hod. v 3 vstupoch po jeden a pól hod., v závislosti od priaznivých poveternostných podmienok do +10 °C. 

Bezplatná doprava skibusom ako aj klziskobusom je podmienená regionálnou zľavovou kartou Horehronie Card. Viac sa dočítate na www.horehronie.sk

Skibus bude premávať denne počas: 

– jarných prázdnin: 20. 2. – 12. 3. 2023

– veľkonočných prázdnin: 6. 4. – 11. 4. 2023

Skibus premáva len počas víkendov:

– od 14. 1. 2023 do 02.04.2023 v závislosti od lyžiarskych podmienok

Grafikon skibusu na stiahnutie nájdete TU. Grafikon klziskobusu opäť TU

Skibus Jasná
Skibus do Jasnej v sezóne 2022/2023 – foto: Marek Hajkovský

„Lyžiari sa nasledujúce dva víkendy zvezú skibusmi do Jasnej z Liptovského Jána alebo aj z celého Liptovského Mikuláša, teda už od sídliska Podbreziny cez celé mesto, ale aj z Liptovského Trnovca cez obľúbenú Tatralandiu a potom od 26. decembra už nabehneme na náš štandardný grafikon. Grafikon ski busov nájdu lyžiari u nás na webe, ale aj v našej aplikácii Liptov – Nízke Tatry,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Zároveň od 26. decembra 2022 začne jazdiť aj skibus Ružomberok – Malinô Brdo.

„Lyžiari majú kopec dôvodov na úsmev. Podmienky na lyžovanie sa v Jasnej neustále zlepšujú, technicky zasnežujeme a pripadla aj poriadna nádielka prašanu. Od soboty 17. decembra otvárame ďalších 8 zjazdoviek a k už prevádzkovaným pridávame aj ďalšiu lanovku. Aj preto padne vhod, že sa skibusová doprava rozbieha skôr ako to bolo pôvodne plánované. Oba nadchádzajúce víkendy budú skibusy v režime akoby bola u nás hlavná sezóna a cez pracovný týždeň od 19. do 23. decembra bude v prevádzke kyvadlová doprava zo Záchytného parkoviska,“ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Grafikon skibusov je dostupný na webe strediska Jasná, regiónu visitliptov.sk , ale aj v aplikácii Liptov – Nízke Tatry. Práve cez aplikáciu je dostupný aj monitoring skibusov. Lyžiari si jednoducho v mobile nájdu svoj skibus, najbližšiu zastávku aj cieľovú stanicu a pohodlne si sami overia aj to, či skibus náhodou nemá meškanie.

Cestovný poriadok Skibusu do Jasnej

Premáva od 26.12.2022 do 12.3.2023

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV, spolu so strediskom Jasná a obcou Demänovská Dolina financuje skibus aj z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške viac ako 162 tisíc,- eur.


Lokalita Nízke Tatry
Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Slovensko Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Nové Štrbské pleso
Vysoké Tatry Nové Štrbské pleso