Rozhľadňa Pavčina Lehota

Liptov

Liptov je úžasný turistický raj a ponúka široké možnosti ako zmysluplne tráviť voľný čas v prírode. Rozhľadňa Pavčina Lehota sa nachádza v srdci krásnej prírody a poľahky sem prídete aj z Demänovskej doliny.

Navedie vás náučný chodník s 11 informačnými tabuľami. Má celkovú dĺžku 10 km a jeho súčasťou je aj Rozhľadňa nad obcou Pavčina Lehota.

O rozhľadni Pavčina Lehota

Drevená rozhľadňa má výšku 8 metrov a vybudovali ju na lúkach, len kúsok od lesa, na pokojnom a tichom mieste. Vyhliadka sa nachádza neďaleko lyžiarskeho strediska Žiarce. Aj keď ju postavili na lúke, ponúka výhľad na veľkú časť Liptova.

Panoramatické zábery okolitých pohorí spolu s informačnými panelmi, vám pomôžu pri orientácii. Blízko sa nachádza aj obľúbená atrakcia pre malých a veľkých milovníkov adrenalínu – Horská bobová dráha.

Rozhľadňa Pavčina Lehota
Rozhľadňa Pavčina Lehota

Ako sa sem dostať?

Náučný chodník Žiarce začína priamo tu. Z obce Pavčina Lehota vedie do lyžiarskeho strediska cesta. Od stanice lanovky prídete k rozhľadni do 10 minút. Pešo prejdeme po lesnej ceste z obce Svätý Kríž, Lazisko, aj z Demänovskej doliny.

Parkovanie a verejná doprava

Veľké centrálne parkovisko pri lyžiarskom stredisku Žiarce, nad Pavčinou Lehotou. Najbližšia autobusová zastávka je v obci Pavčina Lehota.

Kam v okolí?

Navštívte v Demänovskej doline Rozhľadňu na Ostredku, Vrbické pleso, Demänovskú jaskyňu slobody. V Nízkych Tatrách si naplánujte výlet na Ďumbier, Chopok, alebo Krakovu hoľu.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Pavčina Lehota – Rozhľadňa.

Za fotky ďakujeme: Lenka Gáborová


Dĺžka:
2 km
Čas:
0:30 hod
Stúpanie:
72 m
Klesanie:
72 m
Lokalita Liptov
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Pavčina Lehota
Trasa Pavčina Lehota - Rozhľadňa a späť