Rozhľadňa Bytča

Považie

Rozhľadňa Bytča bola oficiálne otvorená a uvedená do prevádzky 18.11.2020. Vyhliadka sa nachádza nad mestom Bytča, v mestskej časti Bytča – Hrabové. Aktuálne je otvorená a môžete smelo vstúpiť na túto originálnu „hojdačku“.

Priamo na vyhliadku vás navedie nový Náučný chodník – Za krásami bytčianskej prírody, ktorý ponúka návštevníkom prírodnú a vzdelávaciu prechádzku.

Rozhľadňa Bytča
Rozhľadňa Bytča – Hrabové – foto: Turisticky.sk

Zaujímavosti a technické vychytávky

Rozhľadňu podobného konštrukčného typu len tak ľahko nenájdete. Architektonicky a konštrukčne je riešená netypicky. Má tvar hojdacieho zariadenia, čo upozorňuje na to, že všetko má dva konce. Na protiklad nestálosti a rovnováhy, napríklad v prírode.

Toto miesto hravosť absolútne ponúka a s deťmi doslova ožije. Tiež si tu môžete s partiou, alebo s turistami vyskúšať spoločnú hru, kde bude treba v hojdaní spolupracovať.

Výhľady aj na Súľovské skaly

Tie sú na tomto mieste naozaj nezvyčajné a v každom ročnom období úchvatné. Môžeme pozorovať Chránenú krajinnú lokalitu Strážovské vrchy, Súľovské skaly a za dobrého počasia aj Javorníky.

Samozrejme, dobre rozoznáme mesto Bytča s jeho kultúrnymi pamiatkami. Za zmienku stojí napríklad Sobášny palác v Bytči, alebo Synagóga Bytča.

Rozhľadňa Bytča
Rozhľadňa Bytča

Ako sa dostať na Rozhľadňu v Bytči?

Trasa spolu s Náučným chodníkom je vhodná pre všetky generácie. Cestu na rozhľadu začíname v mestskej časti Bytča – Hrabové, kde nás najprv navedie modrá turistická značka a ďalej už smerové šípky a trasa náučného chodníka. Smerové tabuľky určite neprehliadnete, označujú smer „Bytčianska výhľadňa“.

Pôjdete po trase: Bytča, Hrabové – Rozhľadňa Bytča. Výstup hore trvá približne 30 minút. Cesta môže byť po daždi premočená a blatistá.

Rozhľadňa Bytča
Rozhľadňa Bytča

Parkovanie a verejná doprava

V mestskej časti Bytča – Hrabové sa nachádza len veľmi obmedzené množstvo parkovacích miest. Odporúčame parkovať pred železničnou stanicou v Bytči. Odtiaľto ste hore pri vyhliadke približne za 1 hodinu. Železničná stanica Bytča a najbližšia autobusová zastávka Bytča, Hrabové – Kultúrny dom.

Súľovské skaly
Súľovské skaly

Kam v okolí?

Navštívte nádherné Súľovské skaly, priamo v meste Bytča Sobášny palác, alebo Hrad Hričov z Hričovského Podhradia.

Podcast Rozhľadňa Bytča

Decathlon

Dĺžka:
2 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
105 m
Klesanie:
105 m
Lokalita Považie
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bytča - Hrabové
Turistická značka modrá
Trasa Bytča, Hrabové - Bytčianska výhľadňa a späť