Rozhľadňa Bachledova dolina

Pieniny

Rozhľadňa Bachledova dolina bola vybudovaná v roku 2011 a siaha do výšky 14 metrov. Nachádza sa vo výške 1109 m n.m. a má štyri poschodia s vyhliadkovými plošinami.

V spodnej časti rozhľadne sú vyryté výroky slávnych osobností – Sofokla, Viktora Huga či Marka Twaina.

S každým poschodím sa výhľad na krajinu mení. Na tom najvyššom vás očaria podmanivé výhľady na Pieniny, hrebeň Spišskej Magury, hrebeň Belianskych Tatier a zopár vrcholcov vysokotatranských štítov.

Nájdete tu aj ďalekohľad a mapu, ktoré uľahčujú orientáciu v okolí.

Návšteva vyhliadky je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Dostupná je bezplatne počas celého roka.

Ako sa sem dostať?

Prístup je jednoduchý. Dostanete sa sem pešo po modro značenej hrebeňovke Spišskej Magury, po značených turistických chodníkoch z obcí Ždiar, Jezersko a Malá Frankovka, alebo ak sa vám nechce chodiť pešo, odvezte sa niektorým z lyžiarskych vlekov.

Ak máte radi dlhšie, menej namáhavé prechádzky, môžete sa tešiť na známy Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza neďaleko rozhľadne. Taktiež nájdete v blízkom okolí Jezerské jazero, lyžiarske strediská, či Múzeum Ždiarsky dom.

Kde parkovať?

Priamo v stredisku BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádzajú parkoviská (P1 a P2) s kapacitou až 1 000 parkovacích miest.

Záchytné parkovisko (P3) sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane cca 1,5 km od parkoviska P2. Autobusy odtiaľ kyvadlovo transportujú návštevníkov do strediska.

Parkovisko (P5) Malá Franková sa nachádza pod zjazdovkou Furmanec v obci Malá Franková (odbočka pri kostole v centre obce).

Parkovisko (P6) Jezersko sa nachádza na konci obce Jezersko. Odporúčame zvoliť cestu náučným chodníkom okolo Jezerského jazera, nie po zjazdovke.

Kam v okolí?

Neďaleko sa nachádza obľúbený Chodník korunami stromov.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bachledova dolina – Malá Poľana – Rozhľadňa Bachledova dolina a späť.

Dĺžka:5 km Čas:3 hod Stúpanie:263 m Klesanie:263 m Lokalita: Pieniny Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bachledova dolina
Turistická
značka:
modrá, žltá
Trasa: Bachledova dolina – Malá Poľana - Rozhľadňa Bachledova dolina a späť Občerstvenie: Bufet pod sedačkou

Hrad Šášov
Štiavnické vrchy Hrad Šášov
Mestská veža Brezno
Horehronie Mestská veža Brezno