Lanovka na Solisko

Vysoké Tatry

Lanovka Solisko Expres premáva zo Štrbského plesa, od areálu FIS. Nástupnú stanicu nájdete neďaleko skokanských mostíkov. Výhodná cena na lístok je cez Gopass kartu. Jazda 4 – sedačkovou lanovkou trvá približne 7 minút. Poďte sa pokochať výhľadmi na jeden z najľahšie dostupných vrcholov Vysokých Tatier. Tatranský štít Predné Solisko (2093 m n.m.) ponúka nádherné výhľady na Štrbské pleso, Mlynickú a Furkotskú dolinu.

Lanovka na Solisko
Lanovka na Solisko

Cestovný poriadok, prevádzková doba a otváracie hodiny

  • Lanovka Solisko Expres zo Štrbského plesa premáva od 8:30 do 15:00 a v letnej sezóne do 17:30 hod
  • Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU.
  • Posledná jazda zo Soliska dole je o 15:15 a v letnej sezóne o 17:45.

Lanovka Solisko Expres – cenník a zľavy na lístok

Lístky na lanovku odporúčame dopredu rezervovať na stránke prevádzkovateľa. Najvýhodnejšia cena cez Gopass Ticket na webe, alebo prostredníctvom samoobslužného terminálu v stredisku. Najmenej výhodná cena za lístok je priamo v pokladni.

Parkovanie a verejná doprava

Na verejnom platenom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese, alebo pred Hotelom FIS. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Priamo pri hornej stanici lanovky sa nachádza Chata pod Soliskom, odkiaľ pokračujú turistické chodníky na Predné Solisko a Bystrú lávku. Zostup zo Soliska na Štrbské pleso trvá približne 45 minút.

Zo Štrbského plesa vyrazte na túru na Jamské pleso, Kriváň, Vodopád Skok, alebo si prečítajte náš článok: 10 najlepších tipov Kam s deťmi v tatrách.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Ďalšie lanovky vo Vysokých Tatrách

Skalnatá chata
Skalnaté pleso

foto: Kārlis Dambrāns, Govisty, Shutterstock


Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Občerstvenie Chata pod Soliskom