Lanovka na Solisko

Vysoké Tatry

Lanovka Solisko Expres premáva zo Štrbského plesa, od areálu FIS. Nástupná stanica je neďaleko skokanských mostíkov. Výhodná cena na lístok je cez Gopass kartu. Jazda 4 – sedačkovou lanovkou trvá približne 7 minút. Poďte sa pokochať výhľadmi na jeden z najľahšie dostupných vrcholov Vysokých Tatier. Tatranský štít Predné Solisko (2093 m n.m.) ponúka nádherné výhľady na Štrbské pleso, Mlynickú a Furkotskú dolinu.

Lanovka na Solisko
Lanovka na Solisko

Cestovný poriadok, prevádzková doba a otváracie hodiny

Lanovka Solisko Expres zo Štrbského plesa premáva celoročne od 8:30 do 16:15 a v lete do 17:15 hod. Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU. Posledná jazda zo Soliska dole je o 16:45 a v lete o 17:45.

Lanovka Solisko Expres – cenník a zľavy na lístok

Lístky na lanovku odporúčame dopredu rezervovať na stránke prevádzkovateľa. Najvýhodnejšia je cena cez Gopass Ticket na webe, alebo prostredníctvom samoobslužného terminálu v stredisku. Najmenej výhodná cena za lístok je priamo v pokladni.

Parkovanie a verejná doprava

Na verejnom platenom parkovisku pred železničnou a autobusovou stanicou na Štrbskom plese, alebo pred Hotelom FIS. Najbližšia železničná a autobusová stanica Štrbské pleso.

Kam v okolí?

Priamo pri hornej stanici lanovky sa nachádza Chata pod Soliskom, odkiaľ pokračujú turistické chodníky na Predné Solisko a Bystrú lávku. Zostup zo Soliska na Štrbské pleso trvá približne 45 minút.

Zo Štrbského plesa vyrazte na túru na Jamské pleso, Kriváň, Vodopád Skok, alebo si prečítajte náš článok: 10 najlepších tipov Kam s deťmi v tatrách.

Ďalšie lanovky vo Vysokých Tatrách

Skalnatá chata
Skalnaté pleso

foto: Kārlis Dambrāns, Govisty, Shutterstock

Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ľahká Občerstvenie: Chata pod Soliskom

Ferrata Nitra Zobor
Nitra Ferrata Nitra Zobor
Kaštieľ Betliar
Gemer Kaštieľ Betliar