Kúpele Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice Trenčín

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach sú známe vďaka sírnej liečivej vode. Liečia sa tu prevažne ochorenia pohybového aparátu, ale aj rôzne gynekologické, interné a kožné diagnózy. 

Prvá písomná zmienka o kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach pochádza z 13. storočia. Najväčšiu zásluhu na rozvoji kúpeľov mala rodina Ilésházyovcov. V tom čase patrili trenčianske kúpele k popredným kúpeľom v Rakúsko-Uhorsku. Aj dnes patria Trenčianske Teplice k jedným z najnavštevovanejších kúpeľov u nás. 

Okolie Kúpeľov Trenčianske Teplice lemuje Kúpeľný park so vzácnymi drevinami a Labutím jazierkom. Na park postupne nadväzuje lesopark s Lesníckym náučných chodníkom, ktorý vedie až na vrch Klepáč. V lesoparku na nachádza aj Jánošíkova jaskyňa a Domček na strome. Druhý náučný chodník v Trenčianskych Tepliciach vedie na vrch Jeleň-Baračka.  Najvýznamnejšou pamiatkou Trenčianskych Teplíc je budova tureckého kúpeľa Hamman.

Kúpele Trenčianske Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice

Ako sa sem dostať? 

Trenčianske Teplice sa nachádzajú približne 15 kilometrov od mesta Trenčín. Ležia medzi obcami Trenčianska Teplá a Omšelie. Z mesta Trenčín sa do Trenčianskych Teplíc dostanete po hlavnej ceste smerom na Trenčiansku Teplú.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovanie v meste Trenčianske Teplice je spoplatnené. Návštevníci kúpeľov môžu využiť na parkovanie 9 parkovísk. Klienti ubytovaní v ubytovacích zariadeniach Kúpeľov Trenčianske Teplice dlhšie ako 7 dní, môžu využiť zvýhodnené ceny parkovného. 

V meste Trenčianske Teplice sa nachádza autobusová stanica, na ktorej stoja medzimestské aj niektoré diaľkové autobusy. Medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami premáva električkové spojenie. Najbližšia vlaková stanica sa nachádza v Trenčianskej Teplej, prípadne Trenčíne. 

Kúpele Trenčianske Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice

Ubytovanie v kúpeloch Trenčianske Teplice

Kúpele v Trenčianskych Tepliciach ponúkajú ubytovanie v 4 hlavných ubytovacích zariadeniach – Hotel Pax, Hotel Krym, Hotel Slovakia, Liečebný dom Eskulap a v menších depandance. Návštevníci Kúpeľov Trenčianske Teplice môžu využiť niektorý zo zvýhodnených víkendových alebo wellness pobytov, prípadne aj dlhšie kúpeľné pobyty. 

Kam v okolí?

Trenčianske Teplice ležia v pohorí Strážovské vrchy vďaka čomu ponúkajú viacero možnosti turistiky. Neďaleký Trenčín poteší všetkých milovníkov histórie. Za návštevu stoja aj Kláštor Skalka pri Trenčíne, Hrad Vršatec a Haluzická tiesňava s romantickou zrúcaninou Haluzického kostolíka. 

foto: Kúpele Trenčianske Teplice


Lokalita Trenčianske Teplice
Prístupový bod Trenčianske Teplice