Kam na paddleboard na Slovensku?

Slovensko

Paddleboard sa stáva čoraz obľúbenejšou letnou zábavkou Slovákov. Namiesto „klasického“ plávania či člnkovania siahajú aj našinci po paddleboarde, ktorý sa označuje aj skratkou SUP (Stand Up Paddle – pádlovanie v stoji). Tento šport je nielen zábavný, ale prospešný aj pre udržiavanie rovnováhy a spevňovanie stredu tela.

Na Slovensku dosť možností

Výhodou na Slovensku je, že či už žijete v menšom alebo väčšom meste, pravdepodobne to nebudete mať tak ďaleko na vodnú plochu. Či už hovoríme o riekach, jazierkach či vodných nádržiach. Veď aj v našich najväčších mestách Bratislava a Košice sa priamo v ich srdci nachádzajú jazerá, vhodné pre paddleboard a vodnú zábavu. Rovnako je tu naša krásna príroda na celom Slovensku, kam sa môžete tiež vybrať. 

Bratislava príkladom rozličnej náročnosti

Ako pri každom inom športe, aj pri paddleboarde by malo byť zdravie a bezpečnosť na prvom mieste. Pokiaľ napríklad ešte len začínate, bude lepšie na úvod jazdiť na stojatej vode či pomaly tečúcich tokoch. V Bratislave si preto môžete paddleboarding na úvod trénovať na ramenách Dunaja, kde je voda prakticky stojatá a nízka, či na jazerách. Obľúbený je napríklad Draždiak v Petržalke, kde sa dá aj kúpať, čiže sa netreba až tak obávať kontaktu s vodou. Ak už máte patričné skúsenosti, môžete sa vybrať aj na náročnejšie vodné toky. 

Krásna slovenská príroda

Samozrejme, možností je veľa aj na celom Slovensku. Či už hovoríme o Tatrách a jazierkach, alebo o Liptovskej Mare, Oravskej Priehrade či Palcmanskej Maši v krásnom prírodnom prostredí. Na východe je veľmi obľúbený zase paddleboarding na Hornáde, kde sa nachádza náročný, no pekný úsek. 

Možností je naozaj veľa, stačí ich len objaviť. Majte na pamäti, že výhodou paddleboardingu je aj možnosť kochať sa krásnymi prírodnými panorámami, a tých si na Slovensku naozaj užijete neúrekom. 

Zdroj obrázka: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com


Lokalita Slovensko
Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Slovensko Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Nové Štrbské pleso
Vysoké Tatry Nové Štrbské pleso