Galéria Danubiana

Bratislava

Ste milovníci svetového umenia? Ak je vaša odpoveď kladná, navštívte impozantnú Galériu Danubiana. Raj umenia na brehu Dunaja sa nachádza iba pár kilometrov od Bratislavy, pri Čunove. Na prahu nového milénia začala Danubiana svoju činnosť a jej názov bol odvodený od našej najvýznamnejšej rieky, Dunaja. Otváracie hodiny a aktuálnu výstavu nájdete dole v článku.

Architektúra Danubiany je skutočne unikátna, pretože bola navrhnutá takým spôsobom, aby v nej mohli byť prezentované rôzne umelecké aktivity, štýly a výstavy. Vo veľkej sále bývajú inštalované výstavy svetových umelcov, na prízemí návštevníci nájdu predajnú galériu súčasného umenia. Realizujú sa tu výstavy a tiež rôzne semináre a aktuálne prednášky.

Galéria Danubiana
Galéria Danubiana

Interiér dopĺňa útulný obchodík s bohatou ponukou rôznych umeleckých publikácií, plagátov a tiež tu nájdete aj predajňu suvenírov. Ak si chcete posedieť pri dobrej káve, navštívte výbornú kaviareň v Danubiane, priamo na brehu Dunaja. V okolí Galérie sa tiež nachádza veľký zelený park s rozlohou osem tisíc metrov štvorcových, kde sa môžete pokochať sochárskymi kúskami od rôznych svetových autorov. 

Galéria Danubiana a najbližšie výstavy

V Galérii Danubiana nájdete množstvo výtvarných diel a tiež súčasnú modernú európsku architektúru. Posolstvom Danubiany je zbližovať rôzne kultúry a dosiahnuť tak ich vzájomný súlad a harmóniu. V galérii sú celoročne prezentované rozmanité domáce a zahraničné výstavy. Aktuálny program nájdete tu.

Galéria Danubiana
Galéria Danubiana

Otváracie hodiny a vstupné

Galéria Danubiana je otvorená celoročne, okrem pondelka v čase od 10:00 do 18:00 hod. Zľavu na vstupnom majú deti do 6 rokov, dôchodcovia, ZŤP a študenti. Kompletný cenník je k nahliadnutiu na oficiálnom webe.

Parkovanie a verejná doprava

Priamo pred vstupom do Danubiany sa nachádza priestranné verejné prakovisko. Zo zastávky Nové SND sem premáva autobusová linka č. 90.

Kam v okolí?

Navštívte Areál Divoká voda, alebo Pozorovateľnu vtáctva v Čunove. V Bratislave a okolí to môže byť napríklad Hrad Devín, Bratislavský hrad, Modrý kostolík, Bránu slobody, Vyhliadkovú vežu na Devínskej Kobyle, alebo Sandberg.

foto: Župa BA


Čas:
2 hod
Lokalita Bratislava
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Čunovo