Do Vysokých Tatier prichádza Malý Princ

Vysoké Tatry

Digitálna galéria Poliankovo v Tatranskej Polianke uvádza výstavu Malý Princ. Je inšpirovaná literárnou klasikou Antoina de Saint-Exupéryho, nesmrteľným príbehom, ktorý svojim pôvabom a odkazom očaril mnohé generácie prichádza v originálnom spracovaní Elišky Podzimkovej.

Eliška Podzimková je animátorka, ilustrátorka a digitálna umelkyňa z Prahy. Je kreatívnou a multimediálnou umelkyňou, ktorej jedinečný vtip a silný zmysel pre dizajn prispeli k jej medzinárodnému úspechu. Pracovala na projektoch alebo marketingových kampaniach pre klientov ako Jamie Oliver, Vogue Magazine, New York Film Academy a mnoho ďalších.

Malý princ Poliankovo

Malý Princ oslavuje 80 rokov od svojho prvého vydania v roku 1943. Celosvetovo sa predalo vyše 140 miliónov výtlačkov a existuje v 545-tich rôznych jazykoch a dialektoch. Svojho prvého českého a slovenského prekladu sa dočkal v roku 1959 a práve pri príležitosti 60. výročia jeho vydania sa Eliška Podzimková zhostila jedinečnej ilustrácie diela.

Po spracovaní knihy Malého princa, vytvorila Eliška Podzimková tajuplný a fantazijný svet, ktorý Vás okamžite pohltí. Budete môcť všetkými zmyslami vnímať diela, ktoré sú zaujímavou kombináciou fotografií a ilustrácie.

Rovnako ako v Eliškinej knihe, aj obrazy na výstave magicky ožijú pomocou rozšírenej reality. Návštevníci si môžu do svojich telefónov nainštalovať bezplatnú aplikáciu, vďaka ktorej sa v statických obrazoch začne odohrávať neopakovateľný príbeh.

Malý princ Poliankovo
Malý princ Poliankovo

Súčasťou výstavy sú aj interaktívne a zmyslové inštalácie. Svoju zvedavosť a odvahu môžete preukázať vnorením rúk do obrovského machového vajíčka s hádankou, čo sa v ňom skrýva a svoje zmysly preniesť na papier.

Spracovanie aj príbeh osloví deti aj dospelých. Tí, inšpirovaní príbehom knihy, môžu ako opustený letec a Malý Princ viesť večný dialóg o dobre a zle, o priateľstve a kráse či o šťastí.„Cieľom výstavy je vytvoriť kúzelný svet Malého princa, ktorý pôsobí nielen na oči, ale aj ďalšie ľudské zmysly. Ponúka návštevníkom možnosť opustiť každodennú realitu a aspoň na chvíľu sa vrátiť do detstva.“, prezrádza autorka.

Otváracie hodiny, vstupenky

Výstava prebieha paralelne s dokumentárnou výstavou Dialóg s Planétou a bude trvať do 17. septembra 2023.

Digitálnu galériu, kaviareň a obchod Poliankovo nájdete priamo tu v Tatranskej Polianke. Otvorená je každý deň, pozrite sa na otváracie hodiny.

Parkovanie a verejná doprava

Vyhradené parkovisko pre zákazníkov Poliankova. Železničná zastávka tatranských električiek Tatranská Polianka sa nachádza neďaleko galérie.

10 tipov kam s deťmi vo Vysokých Tatrách?

Skalnaté pleso

Kliknite na obrázok a inšpirujte sa


Lokalita Vysoké Tatry
Prístupový bod Tatranská Polianka