Depo Café Telgárt

Horehronie

Depo Café Telgárt je unikátna kaviareň zariadená v štýlovom vozni, ktorý dostal druhú šancu na život. Kaviareň, ako už z názvu vyplýva, sa nachádza v rázovitej obci Telgárt, kde pod majestátnou Kráľovou hoľou pramení rieka Hron. Majiteľmi kaviarne sú manželia Šramkovci, ktorí sa rozhodli vo svojom rezorte i v regióne udržať návštevníka o čosi dlhšie.

Depo Café Telgárt – foto: OOCR Horehronie

Miesto plné zaujímavostí

Vozeň začal svoje služby ponúkať od leta 2020, počas korona krízy. Jeho realizácia trvala dva mesiace, pričom ide o historický unikát osadený na skutočných koľajniciach, obďaleč od technických železničných skvostov – Chmarošského a Telgártského viaduktu či Telgárstej slučky, s vlastnou parkovacou plochou pri ceste číslo 66.

Do detailu zariadený interiér vagóna návštevníkov rovnako ohúri, a to vkusnými tapetami, nábytkom v retro štýle, historickými artefaktmi, dobovými fotografiami z výstavby železničnej trate či modelom vláčika, ktorý sa preháňa po koľajniciach umiestnených po celom obvode vnútorných stien vozňa. 

Hostia si môžu šálku svojej obľúbenej kávy, už okrem spomínaných priestorov vagóna, vychutnať aj v prívesnom železničnom vozíku, ktorý slúži ako terasa alebo v novo pristavenej čakárni, a to s pohľadom na najfotografovanejšie technické pamiatky.

Depo Café Telgárt – foto: OOCR Horehronie

Otváracie hodiny

Ako je dnes otvorené? Kliknite a overte si to priamo tu. V Depo Café je možnosť platiť kartou. Pozrite si menu a nápojový lístok.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko priamo pred Depo Café Telgárt, železničná zastávka Telgárt penzión a autobusová zastávka Telgárt, Obecný úrad.

Kam v okolí?

Naplánujte si túru na Kráľovu hoľu z Telgártu, alebo zo Šumiaca, navštívte neďaleko Chmarošský a Telgártsky viadukt, Prameň Hrona, Syslovisko pri Muráni, alebo Muránsky hrad.

foto: Región Horehronie


Lokalita Horehronie
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Telgárt