Bio kúpalisko Levoča

Spiš

Letná horúčava sa blíži ! Bio kúpalisko Levoča je ideálnym miestom na ochladenie. Najmladší prírodný rybník svojho druhu leží v Levočskej doline v areáli s množstvom atrakcií – Resort Levočská dolina. Výlet je ideálny pre rodiny s deťmi, skupinové zájazdy alebo na relaxačné víkendy.

Bazén v Levočskej doline

Vodná nádrž má mierne klesanie od plytčiny s protišmykovým podkladom až do hĺbky 2 metrov, čo umožňuje bezpečné kúpanie pre deti a zároveň poskytuje priestor pre aktívnych plavcov. Detská zóna dosahuje hĺbku maximálne 90 cm a od plaveckej je oddelená penovou reťazou. Teplota vody dosahuje v lete až 26 stupňov, čo ocenia najmä najmenší návštevníci.

V bio kúpalisku NIE SÚ žiadne chemikálie, vodu čistia samotné rastliny. Kúpanie je bezpečné a kvalitu vody pravidelne kontroluje Úrad verejného zdravotníctva.

V areáli rybníkov sú 2 bufetydetské ihrisko s pieskoviskom, trampolínou a šmykľavkou.

Bio kúpalisko Levoča
foto: FB Bio kúpalisko Levoča

Rybolov bez rybárskeho lístka

Bio kúpalisko dopĺňajú ďalšie dva rybníky. Jeden z nich je určený na rybolov. Udice či rybársky lístok NEPOTREBUJETE. Zamestnanci rezortu vám zapožičajú rybársku výbavu a ochotne vás zaškolia. Svoje úlovky si môžete v areáli aj samy ugrilovať alebo to pre vás, na želanie, spravia kuchári v miestnej reštaurácii.

Cenník

Vybrať si môžete buď celodenný lístok alebo zľavnené vstupy po 15 hodine. Ceny vstupného sa líšia od osoby návštevníka. V ponuke je zľavnené vstupné pre:

  • deti
  • študentov
  • rodiny, skupinové návštevy
  • seniorov
  • ZŤP a držiteľov Janského plakety
Bio kúpalisko Levoča
foto: FB Bio kúpalisko Levoča

Parkovanie a verejná doprava

Levočská dolina leží v prírode Levočských vrchov, len 7 km od Levoče. Do rezortu Levočskej doliny sa dostanete pohodlne autom, kde nájdete bezplatné parkovisko pred kúpaliskom a hotelom. Autobus premáva z Levoče na zastávku Levoča, Levočská Dolina.

Atrakcie v Levočskej doline

Okrem bio jazier nájdete v Levočskej doline aj mnoho iných atrakcií a zážitkov. A aby ste si užili všetky atrakcie naplno, Resort Levočská dolina ponúka ubytovanie s reštauráciou a wellness centrom. V rezorte je aj bowling, kaviareň a posilňovňa.

Ten kto preferuje aktívny oddych nájde v Levočských vrchoch mnoho horských a cestných cyklotrás. Priamo v rezorte Levočská dolina je požičovňa horských a elektro bicyklov.


Lokalita Spiš
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Levoča