Biele skaly – Dúbravka

Bratislava

Každý, kto sa ako malé dieťa rád hral na indiána, si toto miesto určite zamiluje. Biele skaly objavíte nad mestskou časťou Dúbravka, neďaleko Bratislavy. Winnetou a Old Shatterhand by z tohto miesta mali tiež radosť.

V okolí sa nachádzajú 2 studničky s pitnou vodou, veľké verejné ohnisko, skaly s dreveným rebríkom a lavičky. Ako správnemu indiánskemu miestu, nesmú chýbať indiánske totemy. Sú na nerozoznanie od skutočných – filmových.

Biele skaly - Dúbravka

Zaujímavosti

Lokalita je zaujímavá ešte jednou špecialitou. V minulosti, pred miliónmi rokmi, tu bolo more. Dôkazy môžete skúmať dodnes. Kamene pod vašimi nohami sú plné zlepencov ulít, morských lastúrnikov, ježoviek a iných skamenelých morských živočíchov.

Neskôr tu vznikol kameňolom, prezývaný ako Fuchsov lom, a následne si toto miesto adoptovali trampovia. Totemy označujú ich územie. Dodnes vám toto miesto dodá pozitívnu prírodnú energiu a určite neváhajte preskúmať jeho históriu.

Ako sa dostať na Biele skaly v lokalite Dúbravka?

Prídete sem pešo od Domu kultúry v Dúbravke. Odtiaľto ste pri Bielych Skalách približne do 30 minút, takže tento výlet zvládne naozaj každý. Je ideálny pre rodiny s deťmi.

Z Dúbravskej hlavice treba ísť pešo po starej vojenskej ceste smerom k opustenej vojenskej základni. Na pravej strane pôjdete okolo prvej studničky a kúsok vyššie je označená odbočka k druhej studničke.

Po odbočení sa studnička objaví asi po 5-10 minútovej chôdzi. Keď sa občerstvíte, pokračujte po lesnej ceste ešte kúsok a pozorne sledujte vyšliapanú odbočku na pravej strane. Tu vás čaká krátky strmý zostup, ktorým sa dostanete priamo na cieľové miesto.

Parkovanie

Dostupné parkovacie miesta sa nachádzajú popri ceste v lokalite Dúbravská hlavica.

Kam v okolí?

Neprehliadnite Pieskový kopec Sandberg, neďalekú Rozhľadňu na Devínskej Kobyle, alebo navštívte Hrad Devín.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Dúbravská hlavica – Biele Skaly.

Zdroj a foto: Pohodovo.sk, Peťo Veselý


Dĺžka:
1,5 km
Čas:
0:30 hod
Stúpanie:
51 m
Lokalita Bratislava
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bratislava - Dúbravka
Turistická značka červená, žltá
Trasa Dúbravská hlavica - Biele Skaly