Bardejovské Kúpele

Bardejov Šariš

Bardejovské Kúpele sú jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku a zároveň kúpele s najširšou špecializáciou.

Hoci patria pod mesto Bardejov (tvoria mestskú časť Bardejova), vďaka svojej polohe, približne 5 kilometrov severne od mesta, sa nachádzajú v tichom, pokojnom prostredí.

Prvá písomná zmienka o Bardejovských Kúpeľoch pochádza z 13. storočia. Už od svojho vzniku boli Bardejovské Kúpele obľúbené vďaka priaznivým účinkom miestnej liečivej vody a príjemným klimatickým podmienkam

V Bardejovských Kúpeľoch si môžete pozrieť aj najstarší skanzen na Slovensku, Múzeum Sisi, prejsť sa po Náučnom chodníku Čierna mláka alebo si užiť výhľad na mesto Bardejov z vyhliadky Kamenná hora. 

Bardejovské kúpele
Bardejovské kúpele

Ako sa sem dostať? 

Bardejovské Kúpele ležia 5 kilometrov severne od mesta Bardejov. Z centra Bardejova sa do Bardejovských Kúpeľov dostanete po hlavnej trase smerujúcej do Svidníka. 

Parkovisko a verejná doprava

Vjazd do areálu Bardejovských Kúpeľov je autám povolený len vo výnimočných prípadoch. Hlavné záchytné parkovisko sa nachádza pri zastávke MHD. Ďalšie parkoviská sú dostupné pri Hoteli Ozón, Hoteli Alexander a Vilke Matilda. Parkovanie je spoplatnené. 

Mesto Bardejov a Bardejovské Kúpele sú spojené MHD, ktorá premáva v pravidelných intervaloch počas dňa. V Bardejove sa nachádza aj vlaková a autobusová stanica. Niektoré diaľkové autobusy jazdia priamo z Bardejovských Kúpeľov. 

Bardejovské kúpele
Bardejovské kúpele

Ubytovanie v Bardejovských kúpeľoch

Ubytovať sa v Bardejovských kúpeľoch môžete v 4 hlavných ubytovacích zariadeniach – Hotel Alexander, Hotel Ozón, Hotel Astória, Liečebný dom Alžbeta. Okrem toho sa môžete ubytovať v aj v niektorom z depandance hotelov alebo vilkách.

Vybrať si môžete z viacero relaxačných a wellness pobytov

Kam v okolí?

V okolí Bardejovských Kúpeľov nájdete množstvo zaujímavých pamiatok a prírodných krás. Za návštevu stojí centrum mesta Bardejov, ktoré je zapísané v UNESCO, drevený kostol v obci Hervartov, či Zborovský hrad nachádzajúci sa v neďalekej Dlhej Lúke. 


Lokalita Bardejov