10 najlepších tipov kam s deťmi v Tatrách

Vysoké Tatry

Máte v pláne výlet v Tatrách s deťmi, ale zrazu vám prekazí vaše plány zlé počasie? Slnečné dni babieho leta sa už vytratili a vy rozmýšľate kam s deťmi v Tatrách?

Tatry s deťmi aj počas nepriaznivého počasia môžu byť zážitkové a plné zábavy. Nemusíte sa obávať pocitu nudy, stačí si vybrať z bohatej ponuky. Naše veľhory nie sú iba o spoznávaní vrchov, plies a túrach. Navštívte zábavné a vzdelávacie aktivity, ktoré určite budú zaujímavé aj pre najmenších.

Vo Vysokých Tatrách je vždy, čo obdivovať. Inšpirujte sa týmito atrakciami pre najmenších. Keď vonku prší, nezúfajte, pripravili sme pre vás pár tipov, čo robiť s deťmi v Tatrách, keď je zlé počasie. Kam s deťmi v Tatrách?

Skalnaté pleso
Skalnaté pleso a v pozadí Lomnický štít

Pedal Planet – Nová Polianka

Milujú vaši najmenší autá? Pedal Planet ponúka super zábavu! Vaše ratolesti, najmä chlapci, sa potešia tejto možnosti trávenia voľného času. Pedal Planet predstavuje veľkú zbierku šliapacích autíčok, dokonca jednu z najväčších súkromných zbierok v Európe. Nachádza sa tu viac ako 100 farebných exponátov. Potešíte sa modelmi Formuly 1, RollsRoyce, Porsche a iné. Malí turisti v Pedal Planet objavia aj vzácne modely šliapacích motoriek.

Pedal Planet
Pedal Planet

Dobrá hračka – Tatranská Lomnica

Počuli ste už o tatranskej Dobrej hračke? Všetky deti sa určite potešia výberu tejto atrakcie. Galéria Dobrá Hračka sa nachádza v Tatranskej Lomnici. Na ploche 500 m2 nájdete veľa zábavných hier a atrakcií pre najmenších. Deti sa naučia základné dopravné predpisy, stanú sa na chvíľku policajtom, hasičom, lekárom, alebo módnym návrhárom. Vyskúšajú si, čo tieto povolania obnášajú a spoznajú aj iné zábavné profesie.

Dobrá hračka
Dobrá hračka

Tricklandia – Starý Smokovec

Aj keď prší je to ideálne miesto na výlet s deťmi v Tatrách. Dokážu tu totiž stráviť pomerne dlhý čas. Tricklandia predstavuje unikátne putovanie po Slovensku, kde návštevníci nahliadnu do zákutí rôznych slovenských rozprávok, záhadných povestí,  legiend a nielen to! Na ploche až 500 m2 nájdete až 24 atrakcii, ktoré sú kvalitnými optickými ilúziami. Nachádza sa tu aj jedinečné zrkadlové bludisko, ktoré upúta malých aj veľkých. Navštívite Čarovnú knižnicu, Zrkadlové bludisko, Obrátenú komnatu, Čarovný les a uvidíte tiež Obriu knihu. Tricklandia je najoriginálnejšia galéria pre malých aj veľkých v Tatrách.

Tricklandia
Tricklandia

AquaCity Poprad

Ešte stále neviete kam s deťmi v Tatrách, keď prší, a radi trávite čas šantením vo vode? Jedinečnou možnosťou na vybláznenie sa predstavuje Aquapark v Poprade. AquaCity Poprad je super voľba aj keď je zlé počasie, nielen počas ideálneho dňa.  Nájdete tu spolu 13 bazénov. Potešia sa nielen dospelí, ale aj deti. Tobogány, zábava a šmykľavky na vás čakajú v popradskom aquaparku.

AquaCity Poprad
AquaCity Poprad

Poliankovo – Tatranská Polianka

V Poliankove sa ocitnete akoby úplne v inom svete. Poliankovo je detailne prepracovaná digitálna galéria, ktorá vás vtiahne do „iného“ sveta. Chcete sa postaviť na Severný Pól? Objaviť niečo, čo len ťažko môžete v dnešných podmienkach dosiahnuť? Nielen pre deti je návšteva Poliankova zážitok, ale aj pre dospelých. Nájdete tu rôzne atrakcie, objavíte miesta, ktoré ste nikdy nevideli. Vydajte sa na expedíciu na Severný pól, alebo iné jedinečné miesta našej planéty. Nie je to skvelé? A to všetko vďaka jedinečnej projekcii a tiež veľmi populárnej 3D virtuálnej realite.

Poliankovo
Poliankovo

Vyhliadkový let ponad Vysoké Tatry – Letisko Poprad

Vznášať sa, zažiť adrenalín, kochať sa scenériou, utierať si pot z čela a zohrievať ruky na volante lietadla. Aj taký môže byť váš prvý vyhliadkový let ponad Tatry. Skúsený pilot vám poskytne všetky potrebné informácie k letu, spolu zistíte meteorologickú situáciu a navyše dostanete možnosť vyskúšať si pilovanie na vlastnej koži. Tak hor sa do oblakov!

Vyhliadkový let ponad Tatry

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Tura s deťmi v Tatrách? Vydajte sa na tieto obľúbené a ľahko dostupné miesta:

Kliknite na obrázok a inšpirujte sa!

Tatranský ľadový dóm 2019/2020
Tatranský ľadový dóm
Popradské pleso
Popradské pleso
Štrbské pleso
Štrbské pleso
Sliezsky dom
Sliezsky dom
Chata pod Soliskom
Chata pod Soliskom
Vodopád Skok
Vodopád Skok
Lanovka na Hrebienok
Lanovka na Hrebienok

Lokalita Vysoké Tatry