Vysokokvalitné skialpové oblečenie

Slovensko

Pred pár rokmi bol pojem skialpinizmus pomerne neznámy, dnes však ide o obľúbenú zimnú aktivitu. Keďže je to náročný šport, kľúčovým faktorom je kvalitné vybavenie zahŕňajúce oblečenie na skialp. Ako si vybrať jednotlivé kúsky a vyskladať si funkčný a štýlový outfit zároveň?

Predtým, ako sa vyberiete s lyžami do hôr, by ste mali vedieť, čo si obliecť. Počas skialpinizmu sa totiž ocitnete v rôznych nadmorských výškach a poveternostných podmienkach, pričom sa istotne zapotíte. Aj keď si môžete pozrieť aktuálnu predpoveď počasia, dobre viete, že hory sú nevyspytateľné a počasie premenlivé. Počas niekoľkých hodín môžete zažiť prudké slnko, silné sneženie aj víchricu. Pokiaľ však na sebe budete mať kvalitná skialpové oblečenie, žiadne riziko ochorenia či prechladnutia vám nehrozí.

Aké vrstvy skialpového oblečenia potrebujete?

Ak idete na skialp, potrebujete odolné a ľahké oblečenie. Preto je najlepšie vyberať si kúsky, ktoré sú presne určené na túto zimnú aktivitu, pričom vrstvenie je najlepší systém. Tak sa poďme pozrieť, aké vrstvy by vám nemali chýbať:

  • Spodná, respektíve základná vrstva – jej funkciou je najmä odvádzanie potu a ľahká izolácia. V ideálnom prípade siahnite po spodnej termobielizni s Merino vrstvou.
  • Stredná a vrchná vrstva – sem patria najmä mikiny, tenšie bundy a skialpové nohavice, ktoré vás majú zahriať aj ochrániť pred chladom či zrážkami
  • Extra teplá vrchná vrstva – ak sa chystáte do veľkej zimy, zaobstarajte si tiež nepremokavú, vetruvzdornú a extra teplú skialpovú bundu s membránou.

Čo by malo spĺňať kvalitné oblečenie na skialp?

Aby ste sa v oblečení na skialp cítili pohodlne a spĺňalo všetky funkčné požiadavky, je dôležité, aby bolo vyrobené z vysokokvalitných a inovatívnych materiálov. Pri výbere sledujte, či sú dané kúsky vodotesné a majú dobrú priedušnosť. Odporúčame vám siahnuť po skialpovom oblečení vyrobenom z ultraľahkých tkanín, ktorého váhu na sebe nebudete cítiť.

Čo sa týka praktickosti, určite počas skialpinizmu oceníte bundy a nohavice so zapínacími vreckami či s odnímateľnou kapucňou. Keďže skialp je šport, ktorý si vyžaduje o niečo náročnejšie podmienky, dobré je siahnuť po oblečení, ktoré disponuje spevnenými prvkami. Tie daný produkt lepšie ochránia pred mechanickým poškodením, čo vám zaručí jeho dlhšiu životnosť.

Kvalitné skialpové oblečenie

V neposlednom rade by skialpové oblečenie malo mať aj štýlový vzhľad a moderný dizajn. Vybrať si môžete zo širokej ponuky farieb, strihov a prevedení, pričom aktuálne sú veľmi trendy zemité farby s výraznými detailmi. Čo tak si vybrať šedé nohavice s ružovým lemovaním alebo čiernu bundu s modrými pásikmi? To už necháme na vás.

Sponzorovaný článok


Lokalita Slovensko