Útulňa pod Kečkou

Nízke Tatry

Veľmi príjemná útulňa s priateľským personálom a k tomu krásne horské prostredie v Nízkych Tatrách. Útulňa pod Kečkou vás očarí svojou rodinnou atmosférou. Stará sa o ňu partia nadšencov.

Nachádza sa v nadmorskej výške 1137 m n. m. Prídeme sem z turistického centra Donovaly po ceste hrdinov SNP. Útulňa pod Kečkou je celoročne otvorená pre pocestných a od jari do zimy aj so správcom.

Útulňa pod Kečkou
Útulňa pod Kečkou

Ubytovanie a kontakt

Pohodlná kapacita na ubytovanie je 10 osôb a v prípade núdze dokonca až 15 ľudí. Príspevok za ubytko je stále dobrovoľný. Ak chcete mať isté ubytovanie, odporúčame dopredu rezervovať na čísle 0951 432 206, alebo mailom viktoria.kosanova@gmail.com

Ako sa sem dostať? Trasa z Ďurkovej a Donovál

Po červenej z obce Donovaly nás čaká veľmi pekná a nenáročná prechádzka. Pôjdeme po trase Donovaly – Vrchlúka – Útuľa pod Kečkou (čas približne do 1:30 hod., prevýšenie 204 m) – červená značka

Z opačnej strany po hrebeni z Ďurkovej, takisto po červenej, smer Donovaly.

Útulňa pod Kečkou
Útulňa pod Kečkou

Prevádzka chaty

Cez letnú sezónu je na chate personál každý deň a na jar a jeseň sa robí pravidelná údržba. Počas zimy sem chodia chatári pravidelne prekurovať. Hlavná časť budovy s pieckou a podkrovím je pre turistov stále k dispozícii.

Kam v okolí?

Z Kečky pokračujte na Kozí chrbát, výhľad na Kečke, alebo do PR Štrosy. Z Donovál vedú turistické trasy na Novú hoľu a vrch Zvolen.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Donovaly – Vrchlúka – Útuľa pod Kečkou.

foto: Útulňa pod Kečkou

Decathlon - Turistika

Dĺžka:
5 km
Čas:
1:30 hod
Stúpanie:
204 m
Klesanie:
66 m
Lokalita Nízke Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Donovaly
Turistická značka červená
Trasa Donovaly - Vrchlúka - Útuľa pod Kečkou
Občerstvenie Útulňa pod Kečkou