Ski Jasná

Liptov Nízke Tatry

Ski Jasná na Liptove v Nízkych Tatrách je raj pre lyžiarov, snowboardistov, komplexné stredisko vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov, freeriderov, či rodiny s deťmi. Výhodou je komfortný bezdotykový systém skipasov a samoobslužné pokladne v stredisku.

Stredisko Jasná ponúka najširšiu lyžiarsku ponuku na Slovensku dostupnú pohodlne lanovkami z južnej aj severnej strany Chopka. V sezóne 2023 /2024 si môžete vychutnať novú kabínkovú lanovku A6 Biela púť – Priehyba.

Celkovo je otvorených 50 kilometrov upravených zjazdoviek, 20 lanoviek a vlekov, 12 freeride zón a 43 km technicky zasnežovaných zjazdoviek až na vrchol Chopka s garanciou kvalitnej lyžovačky.

Jasná mapa
zdroj: Jasná

Zima v stredisku Jasná

Lyžovačka v Jasnej začína oficiálne od 2. decembra a vďaka modernému zasnežovaciemu systému stredisko garantuje lyžovačku minimálne 5 mesiacov v roku s možnosťou lyžovať na severnej aj južnej strane Chopku.

Jasná, domáce stredisko olympijskej víťazky Petry Vlhovej, privíta po troch rokoch opäť najlepšie lyžiarky sveta na pretekoch Audi FIS SKI WORLD CUP JASNÁ 2024 (20. – 21.1.2024).

V Jasnej sa pravidelne stretávajú aj najlepší freerideri, keďže stredisko je tiež zastávkou challengera svetovej Freeride World Tour (21. – 24.3.2024).

Ski Jasná
foto: Jasná

Flexi ceny skipasov

V zimnej sezóne 2023/2024 bude prebiahať predaj skipasov spôsobom podobným predaju leteniek. Lyžiari majú možnosť získať skipasy v predpredaji za lepšie ceny, ako pri nákupe v pokladniach na poslednú chvíľu.

Skipas klúpite na gopass.travel. Výšku ceny automaticky prepočítava program, ktorého cieľom je rovnomerne rozptýliť lyžiarov do stredísk počas celej sezóny. Preto budú ceny skipasov počas vyťažených termínov vyššie a počas neobsadeného strediska naopak nižšie.

Zároveň bude platiť „Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ“ – je to šanca pre klientov, ktorí si vedia lyžovačku naplánovať vopred, získať výhodnejšie ceny ako sú bežne ceny pre 1-dňový skipas.

Live kamery priamo zo strediska Jasná

Aktuálne poveternostné podmienky v stredisku Jasná – Nízke Tatry a predpoveď počasia sledujte live cez webkamery.

Ski Jasná
zdroj: Jasná

Parkovanie a skibus

Návštevníci môžu využiť bezplatnú skibusovú dopravu do strediska zo záchytného parkoviska pri Pavčinej Lehote v rannej špičke v intervale každých 15minút. Cestovný poriadok nájdete tu. Parkovanie na záchytnom parkovisku je bezplatné.

Na severnej strane v Demänovskej doline verejné parkovisko Jasná – Biela Púť.  Na južnej strane na záchytných parkoviskách P2, alebo P3 v lokalite Trangoška a Srdiečko.


Lokalita Liptov
Náročnosť stredná