Rozhľadňa Malkovská hôrka

Prešov

Rozhľadňa Malkovská hôrka sa nachádza v lesoparku Cemjata nad mestom Prešov. Návštevníkom a turistom ponúka pekné výhľady. Vedie sem niekoľko značených turistických chodníkov, ako napríklad z obce Haniska pri Prešove, z Radatíc Janova, Cemjaty či od Prešovskej kalvárie.

Malkovská hôrka sa nachádza na juhozápad od mesta Prešov, v blízkosti mestskej časti Malkov. Rozhľadňa je dobre prístupná pre turistov, cyklistov aj rodiny s deťmi.

Trasy sú pomerne krátke, vzdialené iba približne do 2 km, čo robí túto lokalitu dostupnou pre rôzne typy turistov a návštevníkov. Krytý altánok v blízkosti vyhliadky ponúka možnosti opekania.

Rozhľadňa Malkovská hôrka
Rozhľadňa Malkovská hôrka – foto: Mesto Prešov

Turistická trasa na Malkovskú hôrku

Najkratšia turistická trasa začína v Kyslej Vode a po žltej značke sme hore pri vyhliadke do 45 minút. (prevýšenie je len 131 m)

Z lokality Haniska pri Prešove, Borkút pokračujeme okolo Chaty Borkút na Malkovskú hôrku. (čas výstupu do 1 hod., prevýšenie 246 m) – žltá značka

Rozhľadňa Malkovská hôrka
Rozhľadňa Malkovská hôrka – foto: Mesto Prešov

Vyskúšajte cyklotrasu Kalvária – Rozhľadňa Malkovská hôrka:

  • Náročnosť: ľahká
  • Dĺžka: do 4 km
  • Čas: 0:40 h
  • Prevýšenie: ⇗ do 250 m n. m. ⇘ 0 m n. m.
  • Začiatok: Prešov Pod Kalváriou (245 m n. m.)
  • Koniec: Malkovská hôrka (497 m n. m.)
  • Povrch: Asfalt, lesná cesta
  • Typ bicykla: Horský
  • Trasa 1 a Trasa 2

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa vedie lesnou cestou, čo ju robí vhodnou aj pre malé deti a menej zdatných turistov. Lesný chodník je prispôsobený aj pre jazdu na bicykli a počas celého výletu sú k dispozícii altánky a lavičky na oddych a občerstvenie.

Rozhľadňa Malkovská hôrka ponúka za dobrého počasia panoramatický výhľad na Šarišský hrad, Kapušiansky hrad, Stráž, Čergovské pohorie a Slánske vrchy, čo robí túto trasu ešte atraktívnejšou.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko pri Country salóne, pred vstupom do Lesoparku Borkút. Do lokality Borkút premáva z Prešova mestská linka č. 42.

Kam v okolí?

foto: Mesto Prešov


Dĺžka:
2,6 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
246 m
Lokalita Prešov
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Haniska pri Prešove, Kyslá Voda
Turistická značka žltá
Trasa Haniska pri Prešove - Chata Borkút - - Rozhľadňa Malkovská hôrka