Roklina Piecky

Slovenský raj

Roklina Piecky má pre každého turistu pripravenú výzvu v podobe kovového rebríka, ktorý prekonáva až 13 metrov vysoký Veľký Vodopád. Tiesňava Piecky ukrýva najdlhší rebrík v národnom parku Slovenský raj. To skrátka musíte zažiť!

Bezpečnosť musí byť vždy na prvom mieste, preto vám odporúčame sa pohybovať po rebríkoch vždy jednotlivo a poriadne sa sústrediť na každý jeden krok. Pri plánovaní túry pamätajte na to, že roklina je priechodná len jedným smerom, a to z dola nahor, proti toku potoka. Na viacerých miestach sa nachádzajú istiace pomôcky – kovové rebríky, stúpačky a reťaze.

Po výdatných zrážkach, alebo na jar, môže roklinou pretekať výrazne viac vody. Nepremokavú obuv určite odporúčame po celý rok.

Medzi najväčšie lákadlá rokliny Piecky ďalej patria Kaskádový a Terasový vodopád. Obidva prekonávajú ďalšie kovové rebríky.

Roklina Piecky
Roklina Piecky

Vstup do Národného parku Slovenský raj je spoplatnený

Vstup do všetkých roklín Slovenského raja je spoplatnený. Pokiaľ plánuje dlhší pobyt, odporúčame zakúpiť 3 až 5 dňový lístok v lokalite Čingov, alebo Podlesok. Cenník nájdete TU.

Túra cez Roklinu Piecky

Vstup do rokliny sa nachádza približne 4,5 km od turistického centra Podlesok, v smere na Stratenú, neďaleko hlavnej cesty.

Túra vedie po trase: Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky (čas okružnej trasy do 4:30 hod., prevýšenie 445 m) – najprv žltá a späť červená značka

Roklina Piecky je sprístupnená celoročne. V zimných mesiacoch sa na chodníkoch a rebríkoch môže nachádzať ľad, odporúčame obuť mačky.

Roklina Piecky

Parkovanie a verejná doprava

Platené parkovisko pri turistickom prístrešku v lokalite Hrabušice-Píla, alebo na vzdialenom záchytnom platenom parkovisku v turistickom centre Podlesok. Najbližšia autobusová zastávka Hrabušice, rázc. Podlesok.

Kam v okolí?

V blízkosti odporúčame turistiku cez tiesňavy: Veľký Sokol, Roklinu Suchá Belá, Kláštorskú roklinu, Roklina Malý Kyseľ, Roklina Veľký Kyseľ a Prielom Hornádu.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky.

foto: Shutterstock, Turisticky, Govisity

Dĺžka:12 km Čas:5 hod Stúpanie:431 m Klesanie:431 m Lokalita: Slovenský raj Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Píla, Piecky
Turistická
značka:
červená, žltá
Trasa: Píla, Piecky - Roklina Piecky - Glac, Malá Poľana - Malá Poľana, rázc. - Palc, rázc. - Píla, Piecky Občerstvenie:

Občerstvenie pod Palcom

Poľský hrebeň
Vysoké Tatry Poľský hrebeň
Hrad Devín
Bratislava Hrad Devín
Manínska tiesňava
Strážovské vrchy Manínska tiesňava