Roklina Piecky

Slovenský raj

Roklina Piecky má pre každého turistu pripravenú výzvu v podobe kovového rebríka, ktorý prekonáva až 13 metrov vysoký Veľký Vodopád. Tiesňava Piecky ukrýva najdlhší rebrík v národnom parku Slovenský raj. To skrátka musíte zažiť!

Bezpečnosť musí byť vždy na prvom mieste, preto vám odporúčame sa pohybovať po rebríkoch vždy jednotlivo a poriadne sa sústrediť na každý jeden krok. Pri plánovaní túry pamätajte na to, že roklina je priechodná len jedným smerom, a to z dola nahor, proti toku potoka. Na viacerých miestach sa nachádzajú istiace pomôcky – kovové rebríky, stúpačky a reťaze.

Roklina Stredné Piecky a nádherné vodopády

Medzi najväčšie lákadlá rokliny Piecky patria Kaskádový a Terasový vodopád. Obidva budeme prekonávať po rebríkoch. Po výdatných zrážkach, alebo na jar, môže roklinou pretekať výrazne viac vody. Nepremokavú obuv určite odporúčame po celý rok.

Roklina Piecky
Roklina Piecky

Vstup do Národného parku Slovenský raj je spoplatnený

Vstup do všetkých roklín Slovenského raja je spoplatnený. Pokiaľ plánuje dlhší pobyt, odporúčame zakúpiť 3 až 5 dňový lístok v lokalite Čingov, alebo Podlesok. Cenník nájdete TU. Pozrite si tiež či je roklina dnes prístupná.

Roklina Piecky je sprístupnená celoročne. V zimných mesiacoch sa na chodníkoch a rebríkoch môže nachádzať ľad, odporúčame obuť mačky.

Túra cez Roklinu Piecky

Vstup do rokliny sa nachádza približne 4,5 km od turistického centra Podlesok, v smere na Stratenú, neďaleko hlavnej cesty.

Okružná túra prechádza po trase: Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky (čas okruhu do 4:30 hod., prevýšenie 505 m) – najprv žltá a späť červená značka

Roklina Piecky

Parkovanie a verejná doprava

Platené parkovisko pri turistickom prístrešku v lokalite Hrabušice-Píla, alebo na vzdialenom záchytnom platenom parkovisku v turistickom centre Podlesok. Najbližšia autobusová zastávka Hrabušice, rázc. Podlesok.

Kam v okolí?

V Slovenskom raji pozri ďalšie túry cez tiesňavy: Veľký Sokol, Roklina Suchá Belá, Kláštorská roklinu, Roklina Malý Kyseľ, Roklina Veľký Kyseľ, Sokolia dolina, Zejmarská roklina, a Prielom Hornádu.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky.

foto: Shutterstock, Turisticky, Govisity


Dĺžka:
12 km
Čas:
4:30 hod
Stúpanie:
505 m
Klesanie:
505 m
Lokalita Slovenský raj
Náročnosť ťažká
Prístupový bod Píla, Piecky
Turistická značka červená, žltá
Trasa Píla, Piecky - Roklina Piecky - Glac, Malá Poľana - Malá Poľana, rázc. - Palc, rázc. - Píla, Piecky
Občerstvenie

Občerstvenie pod Palcom