Na Liptove sprístupnili bežkárske trasy

Liptov Nízke Tatry

Na Liptove sa už týždeň lyžuje na zjazdových tratiach v Jasnej. Od víkendu pribúdajú aj ďalšie otvorené lyžiarske strediská, ale na svoje si konečne prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. V Jasnej 8.12. sprístupnili bežecké trasy v lokalite Zadné vody.

Snehová pokrývka na Liptove utešene narastá a to je dobrá správa pre milovníkov zjazdového, ale už aj bežeckého lyžovania. Pod zjazdovkami v Jasnej sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie na značených trasách v lokalite Zadné vody. 

„Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie v stredisku Jasná v lokalite Zadné vody, kde sú ideálne trasy aj pre rodiny s deťmi.“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami – oproti Hotelu Sorea Marmot.

zdroj: Bežkárske trasy Jasná – Zadné vody

„V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú.“ informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš. 

Bežkárom praje počasie aj v meste Liptovský Mikuláš, kde im mesto upravilo trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh.

Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30%. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej.


Lokalita Liptov
Náročnosť ľahká