Medvedie dni na Hrebienku

Vysoké Tatry

Veľa radosti, zábavy, ale aj netradičného vzdelávania. To všetko čaká v dňoch 29. – 30. júla 2023 na návštevníkov 16. ročníka Medvedích dní, ktoré budú mať premiérovo podobu dobrodružnej rodinnej hry.   

Medvedie dni

Dobrodružná hra začne na stanovišti u starého medveďa kde vám rozpovie príbeh o lesnom kráľovstve: Raz dávno v dávnych časoch existovalo lesné kráľovstvo, ktoré sa nachádzalo v nádhernom údolí Vysokých Tatier. V tomto kráľovstve vládol mohutný a múdry medveď menom Bartolomej. Bol považovaný za najväčšieho a najmocnejšieho medveďa v celom lese

Hrebienok, ktorý ako nástupné miesto na turistiku v srdci Vysokých Tatier poznajú mnohí návštevníci, sa počas dvoch dní posledného júlového víkendu zmení na netradičné, zábavno-vzdelávacie Kráľovstvo lesa.

Tento rok opäť prichádzame s niečím novým. Žiadne klasické pódium, tentoraz program rozložíme na 10 stanovísk v rôznych lokalitách na Hrebienku. Na deti budú čakať zaujímavé predstavenia spojené s plnením úloh o tatranskej faune a flóre, za absolvovanie všetkých stanovísk dostane dieťa darček,“ informovala Lucia Blašková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, ktorá je hlavným organizátorom podujatia.   

Medvedie dni

Medvedie dni budú v exteriéri zároveň spojené so zaujímavým edukačným programom, rôznymi eko atrakciami, interaktívnymi hrami a súťažami.

Deti sa dozvedia veľa zaujímavého o práci horských záchranárov, horských nosičov, na vlastných pleciach si budú môcť deti aj rodičia vyskúšať pravú nosičskú krošňu. So životom včiel deti zoznámi Včelár z Východu, veľa zábavy prinesú hračky z korku či vysunuté expozície galérií Poliankovo, Tricklandia a Dobrá hračka. Zaujímavý projekt sprievodcu náučnými chodníkmi uvedie Lesmír, o živote tatranských svišťov príde malým i veľkým návštevníkom porozprávať svišťológ Pavol Ballo,“ informoval Lukáš Brodanský, manažér horského strediska Vysoké Tatry.  

Aj v roku 2023 organizátori nezabudnú na tradíciu a každé dieťa, ktoré si donesie na Hrebienok svojho plyšového medvedíka, dostane darček.

Vstup na Medvedie dni je zdarma, podujatie sa koná za každého počasia.   

zdroj: OOCR Vysoké Tatry


Lokalita Vysoké Tatry