Lanovka Vrátna – Chleb

Malá Fatra

Vyvezte sa bližšie k vrcholom Malej Fatry, lanovka na Chleb premáva do Snilovského sedla z lokality Vrátna dolina. Zvoľte si túru na Chatu pod Chlebom, Chleb, Chatu pod Grúňom, alebo prejdite na Veľký a Malý Kriváň, prípadne až na Chatu pod Suchým. Výhodná cena na lístok sa oplatí v predpredaji.

Chleb (1645 m n.m.) je tretí najvyšší vrchol Malej Fatry, ktorý sa nachádza na jej hlavnom hrebeni a vďaka lanovke a turistickým trasám je pomerne ľahko dostupný. Ponúka nádherné výhľady na Malú Fatru, Veľký Rozsutec, Stoh, ale aj do Turčianskej kotliny.

Lanovka na Chleb
Lanovka Vrátna – Chleb

Prevádzková doba a otváracie hodiny – Lanovka Vrátna

Kabínková lanovka Vrána – Chleb je v prevádzke pondelok – štvrtok od 8:30 do 17:00 a v piatok až nedeľu v čase od 8:30 do 18:00 (čas prevádzky sa môže meniť podľa počasia a sezóny).

Lanovka na Paseky a zjazdová trať je v prevádzke piatok až nedeľa od 9:00 do 16:00 (aj tu môžu byť časy prevádzky upravené podľa počasia a sezóny)

Lanovka Chleb – cenník a zľavy na lístok

Lístky sú lacnejšie mimo sezónu (september – jún). Počas hlavnej sezóny (júl – august), odporúčame lístky vždy zakúpiť dopredu cez webovú stránku prevádzkovateľa. Výhodná je tiež rodinná spiatočná vstupenka.

Lanovka na Chleb
Lanovka Vrátna – Chleb

Kam zo Snilovského sedla?

Občerstviť sa odporúčame na nedávno zrekonštruovanej Chate pod Chlebom, ktorá je od hornej stanice lanovky vzdialená približne 20 minút. Na Chleb prídeme od lanovky približne do 30 minút.

Zo Snilovského sedla (horná stanica lanovky) odporúčame okružnú hrebeňovú túru cez Hromové – Steny – Poludňovú grúň – Chata na Grúni – Vrátna, dolná stanica (čas prechodu do 3:30 hod, stúpanie 205 m, klesanie 979 m) – najprv červená, potom žltá značka

Parkovanie a verejná doprava

Platené parkovisko pred Chatou Vrátna (dolná stanica lanovky vo Vrátnej doline). Autobusom z Terchovej, alebo Žiliny. Najbližšia autobusová zastávka Terchová, Vrátna – výťah.

Kam na túru v Malej Fatre?

Decathlon - Turistika

Lokalita Malá Fatra
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Vrátna
Občerstvenie Chata pod Chlebom
Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Slovensko Exkurzie do divočiny s Lesmírom
Nové Štrbské pleso
Vysoké Tatry Nové Štrbské pleso