Lanovka na Chopok

Nízke Tatry

Krásy Nízkych Tatier sú na dosah! Koľko stojí lanovka na Chopok? Pozrite si cenník lístkov a skipasov v článku.

Chopok (2024 m n.n.m.) patrí medzi skvosty slovenskej prírody a najkrajšie slovenské vrchy. Turisti ho radi navštevujú počas celého roka, nielen v zime. Doprajte si dychberúce výhľady v Nízkych Tatrách, ktoré určite stoja za to. Zo svahov Chopku je možné vidieť ako na dlani prekrásne okolie Tatier a aj ďaleké končiare iných pohorí.

Podniknite výlety na Ďumbier, alebo na Štefánikovu chatu. Výhľad je za dobrého počasia famózny, dovidíme na: Vysoké Tatry, Chočské vrchy a aj Stolické vrchy. Ak sa vám nechce na Chopok pešou turistikou, skúste lanovku. V zime sú tu vynikajúce lyžiarske podmienky na obidvoch svahoch, z južnej a severnej strany.

Lanovka na Chopok
Lanovka na Chopok – foto: Jasná

Koľko stojí lanovka na Chopok?

Odporúčame lístky kúpiť dopredu online, čo je samozrejme najlacnejší variant. Ďalej je možné kúpiť lístok na mieste kartou, alebo v hotovosti. Zopár eur ušetria študenti a seniori. Ceny sa môžu meniť podľa dňa v týždni, sviatkov a rôznych podujatí. Existujú viaceré druhy lístkov, ktoré sa upravujú podľa sezóny. V ponuke sú aj Šikovné sezónky.

Koľko stojí lanovka na Chopok? Podrobný cenník pre túto sezónu, aktuálnu ponuku skipasov Jasná a Šikovných sezóniek si môžete pozrieť priamo tu.

Otváracie hodiny

Lanovka premáva celoročne z Demänovskej a Bystrej doliny. Pozrite sa ako premáva práve dnes.

Lanovky na Chopok – letná mapa sever – juh

Jasná mapa 2024
Jasná mapa 2024

Lanovky na Chopok – zimná mapa sever – juh

Lanovky Jasná zima
Lanovky Jasná – zdroj: Jasná

Zo stanice Biela Púť (sever) premávajú až tri lanovky, odkiaľ si naplno vychutnáte nádherné pohľady na Liptov. A nielen to! Návštevníkov z horehronskej strany na Chopok vyvezú dve nové kabínkové lanovky, zo stanice Krupová (juh). Počas sezóny v priebehu júla a augusta majú turisti možnosť dopraviť sa na Chopok aj z miesta Záhradky, kde môžu nastúpiť na lanovku. Zo Záhradiek vystúpame lanovkou priamo až na Priehybu a odtiaľ na vrcholovú stanicu, s prestupom na Kosodrevine.

Občerstvenie a ubytovanie v okolí

Hotel a reštaurácia Rotunda priamo na hornej stanici lanovky, alebo ubytovanie a občerstvenie na Kamennej chate, kúsok pod Chopkom. Na trase červenej značky sa nachádza Štefánikova chata pod Ďumbierom.

Parkovisko a verejná doprava

Na severnej strane v Demänovskej doline verejné parkovisko Jasná – Biela Púť.  Na južnej strane na záchytných parkoviskách P2, alebo P3 v lokalite Trangoška a Srdiečko. Autobusom z Liptovského Mikuláša, vystúpime na konečnej zastávke Demänovská dolina, Jasná. Autobusom z Brezna do zastávky Srdiečko, alebo Trangoška.

História lanovky na Chopok

Na Liptove sa lyžuje už od začiatku 20. storočia. Liptovskí lesníci objavovali čoraz väčšie zaľúbenie v lyžovaní, a to najmä na svahoch Chopku. Koncom 50. rokov sa konečne spojili obe strany lanovkou. Na vrchole neskôr vznikla prvá reštaurácia so skvostným interiérom. Dnes je to vychytené lyžiarske stredisko a výborná lokalita na turistiku. Športoví priaznivci sú z Chopku nadšení. A nielen oni. Užite si ho aj vy.

foto a zdroj: Jasná, mgphotography.uk


Lokalita Nízke Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Jasná, Srdiečko