Kľačianska Magura

Malá Fatra

Chata Kľačianska Magura patrí medzi obľúbené turistické ciele v Turčianskej kotline, nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre vo výške 1 115 m n.m. Výstup ponúka výhľady na celý Turiec, časť Lúčanskej Malej Fatry a Veľkú Fatru. Prídeme sem z Turčianskych Kľačian, alebo zídeme zo Suchého.

V spodnej časti chaty je bar, kde si môžete podľa chuti vybrať alko a nealko nápoje. Jedáleň sa nachádza na poschodí, varia domáce pochutiny a miestnu špecialitu – pravé domáce šišky.

Kľačianska Magura
Kľačianska Magura – foto: Chata pod Kľačianskou Magurou

Otváracie hodiny

Chata je v prevádzke celoročne. Kuchyňa je otvorená od 8.00 hod do 21:00 a bar od 8:00 do 22:00. V ponuke sa nájde napríklad kapustnica, mexická fazuľa, držková, guľáš, halušky, grilované koleno, klobásky a slanina. Na pitie čapujú pivo, kofolu, radler, teplé nápoje a borovičku s horcom.

Chata Kľačianska Magura. Ako sa sem dostať?

Na chatu vedie niekoľko turistických trás, najlepšie je dostupná z obce Turčianske Kľačany, neďaleko Vrútok.

Pôjdete po trase Turčianske Kľačany – Repištská dolina – Chata na Kľačianskej Magure (čas výstupu do 2:30 hod., prevýšenie 738 m) – zelená značka

Môžete si naplánovať aj okružnú trasu do/zo Strečna, cez Chatu pod Suchým. V čase snehovej pokrývky môže byť chodník cez vrch Suchý nepriechodný a hrozí tu lavínové nebezpečenstvo. Informácie o priechodnosti vám poskytnú na chate.

Pôjdete po trase Turčianske Kľačany – Repištská dolina – Chata na Kľačianskej Magure – Suchý – Chata pod Suchým – Strečno (čas 7 hodín, prevýšenie 1118 m) – najprv po zelenej a potom po červenej značke

Na Maguru prídeme po lesnej ceste z obce Turčianske Kľačany aj na horskom bicykli. Neznačená trasa je dlhá približne 8 km a má prevýšenie 770 metrov.

Kľačianska Magura
Kľačianska Magura – foto: Turisticky.sk

Ubytovanie, cenník a kontakty na Chatu Kľačianska Magura

Chata pod Kľačianskou Magurou ponúka ubytovanie pre 30 osôb v ôsmich izbách, alebo v nocľahárni pre 7 osôb s vlastným spacákom. Cena za ubytovanie pre dospelú osobu je 25€/noc, posteľ s vlastným spacákom 19€/noc za ubytovanie v spacákovej izbe na zemi zaplatíte 15€/noc. Raňajky stoja 5€. Ubytovanie pre psíkov neposkytujú.

Lôžko odporúčame dopredu rezervovať na stránke prevádzkovateľa TU, alebo na týchto kontaktoch: 0907 338 871 a 0905 766 650 mailom: magura@ekoucto.sk

Počasie a webkamera

Aktuálnu poveternostnú situáciu a podmienky na Kľačianskej Magure sledujte online cez kameru, ktorá je umiestnená priamo na chate.

Parkovanie a verejná doprava

Na konci obce Turčianske Kľačany sa nachádza bezplatné záchytné parkovisko, navigujú vás smerové šípky. Vlakom do stanice Vrútky, nákl. stanica. Do Turčianskych Kľačian prídeme z Vrútok autobusom č. 25.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Turčianske Kľačany – Chata pod Kľačianskou Magurou a späť.


Dĺžka:
9 km
Čas:
5 hod
Stúpanie:
738 m
Klesanie:
738 m
Lokalita Malá Fatra
Náročnosť stredná
Prístupový bod Turčianske Kľačany, Vrútky
Turistická značka zelená
Trasa Turčianske Kľačany - Chata pod Kľačianskou Magurou a späť
Občerstvenie Chata pod Kľačianskou Magurou