Kam na výlet v Tatrách?

Vysoké Tatry

Tatry sú veľmi veľkým lákadlom pre každého, najmä počas pandémie, kedy sa neodporúča cestovať do zahraničia. V Tatrách je veľmi veľa zaujímavých miest, ktoré môžeme obdivovať a mnohé z nich možno ešte nepoznáme. Kam sa vybrať na výlet v Tatrách? Ponúkame viac ako 40 tipov na turistiku.

Lomnický štít
Lomnický štít

Veľhory ponúkajú široké spektrum vyžitia a veľa možností trávenia voľného času. Či už ich navštívite v zime, alebo počas leta, vždy je tu čo robiť a obdivovať. Turistika v Tatrách ponúka širokú škálu atraktivít. Poznáte najkrajšie miesta v Tatrách? Vybrali sme tiež miesta, ktorým sa potešia najmä deti. Kam s deťmi vo Vysokých Tatrách?

Štrbské pleso
Štrbské pleso – foto: Shutterstock

Štrbské pleso a obec Starý Smokovec je jednoznačne top. Tieto miesta nesmiete vynechať, ak ste tu na dovolenke, sú totiž symbolmi Tatier. Na Štrbské pleso sa rýchlo dopravíte pomocou Zubačky. Okolie plesa sľubuje nenáročnú turistiku. Pozeranie na pokojnú hladinu Štrbského plesa v obklopení hôr prinesie pokoj do vašej vystresovanej duše. Budete vnímať akoby sa zastavil čas. Zo Štrbského plesa je to len na skok na Predné Solisko a na Chatu pod Soliskom. Vedeli ste o tom, že sa tu nachádza aj Nové Štrbské pleso?

Starý Smokovec – foto: Ing. Mgr. Jozef Kotulič

Starý Smokovec je najkrajšia slovenská dedinka. Nachádza sa v nej unikátna architektúra a podmanivá okolitá príroda. K zaujímavostiam Starého Smokovca patrí miestny historický kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Starý Smokovec je miestom  na oddych a nenáročné prechádzky. Centrom a symbolom Starého Smokovca je unikátna secesná architektúra Grand hotela.

Bachledova dolina
Bachledova dolina

Ani jeden návštevník nesmie vynechať prehliadku Bachledovej doliny (Bachledky) a Chodník v korunách stromov. Nezabudnuteľná prechádzka v korunách stromov si podmaní svojím čarom každého návštevníka. V súčasnosti patrí medzi top miesta Tatier a celého Slovenska. Pozrite sa z oblakov na koruny stromov a nadýchajte sa čerstvého tatranského vzduchu.

Chata pod Rysmi
Chata pod Rysmi – foto: Shutterstock

Chata pod Rysmi je najvyhľadávanejšia chata v Tatrách. Poskytuje návštevníkom nezabudnuteľný panoramatický výhľad na Vysoké Tatry. No musíte sa pripraviť na poriadnu túru, cesta k nej je pomerne náročná. Predstavuje však jednu z top tipov pre turistiku v  Tatrách. Patrí medzi najkrajšie miesta v Tatrách. Spoznajte aj ďalšie chaty, napríklad Téryho chata, Zbojnícka chata, Rainerova chata, alebo Chata pri Popradskom plese.

Morskie oko

Medzi najkrajšie miesta v Tatrách patrí určite Morské oko na poľskej strane Tatier. Neobíde ho ani jeden turista. Je situované v blízkosti mesta Zakopané. Nádherné pleso ukryté medzi horami je veľkolepé a rado privíta každého turistu. Dostanete sa naň konským záprahom, a to dokonca aj v zime. Dychberúca prechádzka okolo horského plesa je nenáročná a jeho okolie nádherné.

Osturňa – foto: Karelj

Rázovitá dedinka Osturňa je typická goralská obec, ktorá je dnes pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry (PRĽA). Osturňa na Zamagurí odráža tradičnú architektúru a kultúru Goralov na Zamagurí. Predstavuje ideálny výlet aj pre tých najmenších. Táto zachovalá obec si vás podmaní svojím starobylým dojmom a zaujímavou architektúrou.

Lomnická veža
Lomnické sedlo – foto: Shutterstock

V Tatrách sú aj iné zaujímavé miesta, ale pokúsili sme sa vybrať tie najkrajšie. Tatry neprejdete ani za deň, ani za týždeň, pretože sľubujú nekonečné množstvo turistických atraktivít.

Kam na výlet vo Vysokých Tatrách?

Môžete si vybrať z nasledujúcich tipov na výlet a tu nájdete viac ako 40 miest kam vyraziť v Tatrách na túru.

autor: Natália Bosáková


Lokalita Vysoké Tatry