Chata pod Chlebom

Malá Fatra

Chata pod Chlebom je najvyššie položená horská chata pre turistov v Malej Fatre. Stojí v nadmorskej výške 1423 m n. m., pod Chlebom (1646 m.n.m.), z toho vychádza aj názov. Chata sa nenachádza priamo na hrebeni Malej Fatry, ale na južnej strane pod hrebeňom. Po kompletnej rekonštrukcii je opäť celoročne otvorená a ponúka aj ubytovanie.

Za pekného počasia vám lokalita dopraje nádherné výhľady na Chleb a Veľký Fatranský Kriváň. Na východ dovidíme na Západné Tatry a Veľký Choč. Priamo pred chatou môžeme pozorovať časť hrebeňa Nízkych Tatier, Veľkú Fatru a vpravo Martinské hole.

Chata pod Chlebom
Chata pod Chlebom – foto: Chata pod Chlebom

Občerstvenie a otváracie hodiny

Chata Chleb je otvorená každý deň od 7:30 – 22:00. Ponúka tradičné slovenské jedlá, alko-nealko nápoje, polievky, špeciálnu ponuku klobások, slaninky, štrúdle, pagáčov a iných domácich dobrôt.

Chata pod Chlebom je po rekonštrukcii opäť kompletne otvorená

Prebiehala od 17.5.2021 do decembra 2021. V súčasnosti je rekonštrukcia Chaty pod Chlebom ukončená a je bez obmedzení v prevádzke.

Snilovské sedlo
Lanovka Vrátna – Snilovské sedlo

Trasa Vrátna – Snilovské sedlo – Chata pod Chlebom

Chata je pohodlne dostupná od vrcholu sedačkovej lanovky, zo Snilovského sedla (prídete sem do 30 minút). Zimná cesta od Snilovského sedla po Chatu pod Chlebom je značená tyčovým značením.

Turistická trasa od Chaty Vrátna (dolná stanica lanovky), cez Snilovské sedlo vedie po zelenej značke. Je to poriadny výstup popod lanovku do kopca (trvá do 2:30 hod.).

Z Turčianskej kotliny vedie trasa najprv po žltej a potom po zelenej značke od autokempingu z Trusalovej (výstup zaberie približne 2:30 hod.).

Zo Šútova, po modrej, okolo Šútovského vodopádu cez Mojžišove pramene (výstup do 3 hod.).

Na chatu zídete po žltej značke od vrcholu Hromové, z hlavného hrebeňa krivánskej Malej Fatry do 30 minút.

Na Chleb lanovkou z Vrátnej

Cenník a čas prevádzky lanovky z Vrátnej na Snilovské sedlo nájdete na oficiálnej stránke TU. Mimo letnej a zimnej sezóny premáva lanovka len cez víkend.

Chata pod Chlebom
Chata pod Chlebom

Ubytovanie na Chate pod Chlebom

Rezervujete veľmi jednoducho cez email: chatapodchlebom@gmail.com

Chata pod Chlebom ponúka ubytovanie v dvoch 9 – lôžkových izbách – Kriváň, Chleb, v 5 – lôžkovej izbe Fatra a v podkroví. Na všetkých posteliach je k dispozícii vankúš s perinou a čisté obliečky s plachtou. V chate sa nachádzajú 2 sprchy s teplou vodou.

Prevádzkovateľ po predchádzajúcich sťažnostiach ubytovaných toleruje psíkov na chate len cez deň. Prespať na chate ani v nocľahárni nemôžu. Priestor na rozloženie stanu je do 100 metrov od chaty.

Cenník ubytovania

Posteľ s prádlom 28€ / noc, ubytovanie vo vlastnom stane 10€ / noc.

Parkovanie a verejná doprava

Záchytné parkovisko pred Chatou Vrátna (lanovka na Snilovské sedlo). Autobusom z Terchovej, alebo Žiliny. Vystúpime na zastávke Terchová, Vrátna – výťah.

Kam v okolí?

Turistické chodníky odtiaľto vedú na Veľký Kriváň, Malý Kriváň, Chleb, alebo Šútovský vodopád. Čo tak relax vo wellness centre hotela Rozsutec so zľavou?

Chata pod Chlebom kamera

Podmienky na horách a aktuálne počasie sledujte naživo na webkamere 1 a webkamere 2.

foto: Chata pod Chlebom, Turisticky


Lokalita Malá Fatra
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Vrátna, Šútovo, Trusalová
Turistická značka modrá, žltá, zelená
Občerstvenie Chata pod Chlebom